Тернополян попереджають, що дітей бити не варто

0
229

nasylstvoПобої та гіперопіка від батьків – два найпоширеніших види насильства у сім’ї, жертвами яких стають і діти, і, навіть, дорослі. Працівники міського центру соціальних служб зазначають, випадки поодинокі, але якщо їх не помітити, то вони можуть стати летальними. Особливу небезпека – насильство по відношенню до дитини, яка ще не здатна повноцінно захищатися. Для таких Тернопільська громадська організація «Молодіжний центр розвитку «МІСТ» ініціювала розробку стратегії, яка має на меті змінити ставлення батьків до дітей і дитинства загалом.

–  Коли зявляється інформація щодо насильства, то, звичайно, першими інформують поліцію. – Говорить начальник служби у справах дітей Тернопільської міської ради Зоряна Здеб. – В трьохденний термін проводиться обстеження житлових умов. Це йде комісія – працівник служби у справах неповнолітніх, працівник від управління молоді й освіти, і відповідно працівник поліції. І тоді визначають факт і вид насильства.

– Відповідно до чинного законодавства батьки можуть нести кримінальну й адміністративну відповідальність. –  Продовжує начальник відділу управління превентивної діяльності ГУНП в області Петро Тихович. – За незалежне виконання батьками своїх обов’язків (стаття 184 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення») передбачається штраф від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

На жаль, нашому суспільству  притаманна байдужість і  пасивне спогладання. Найкращим методом боротьби є профілактика. що  пріоритетним залишається інформування громадськості щодо наслідків жорстокого поводження з дітьми.

– Кожен несе відповідальність, якщо збоку відбувається щось недопустиме, –  Вважає координатор правоосвітнього напрямку ГО «Молодіжний центр розвитку «МІСТ» Маряна Гевко. – Не варто чекати коли ситуація стане критичною. Тоді дитину можуть забрати з сімї, а батьків позбавити прав. Це не є добре ні дитині, ні батькам.

Соціальні працівники просять бути чуйними до тих, хто живе поруч. Можна зайвий раз постукати у сусідні двері й запитати чи все добре. Не кидаймо їх в біді, адже чужих дітей не буває.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ