На Тернопільщині об’єднуються люди різних національностей

0
118

natsУ Тернопільській області постійно проживає понад 80 національностей. П’ять найактивніших товариств – єврейське, польське, німецьке, болгарське і азербайджанське об’єднують своїх співвітчизників, аби зберегти національну ідентичність. Вони тримають тісний зв’язок з рідною землею і водночас працюють на благо України. В обласній державній адміністрації відбулося засідання Ради національно-культурних товариств Тернопільщини.

– Тернопільщина у всі часи була багатонаціональною. В пошуках власного коріння і заради утвердження національної ідентичності чимало жителів звертаються до архівних документів. – Говорить начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей Ігор Кульчицький.

Одне із найпоширеніших питань серед нацменшин області – це наявність приміщення, в якому могли б збиратися люди для спілкування.

– У нас уже є церква. – Каже голова вірменської громади Тернополя Марат Геворгян. – Ми зробили в ній ремонт і тепер люди можуть приходити й молитися.

Польське товариство має своє приміщення і костел. Щодня для дітей і дорослих проводять мовні курси, а також відзначають польські свята упродовж року.

– Навіть Миколая святкували не 6 грудня, як у Польщі, а 11, щоб бути ближче до українського. – Розповідає голова польського культурно-освітнього товариства Петро Фріз.

Об’єднання азербайджанців долучилося до волонтерського руху, щоб допомагати військовим на сході України. В центрі їхньої уваги – сім’ї загиблих воїнів і ветерани.

– Україна й Азербайджан ніколи не мали між собою конфліктів. – Говорить голова регіональної організації конгресу азербайджанців Адалят Орудж Огли. – Наші президенти дружать, а ми – простий народ, тим більше повинні дружити.

Нині в обласному центрі навчаються й проживають 1986 іноземних студентів, створені 2 тисячі релігійних громад у 24 конфесіях і напрямах. Заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик наголосив – нині нам, як ніколи раніше, потрібно об’єднуватися, незалежно від походження чи віросповідання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ