Тернополяни не проти двічі відзначати те саме свято

0
251

svyatoЧим ближче до свята, тим більше дискусій на тему: Коли відзначати Різдво, 25 грудня чи 7 січня? Українцям пропонують на державному рівні перейти на святкування за новим, тобто Григоріанським календарем. Мовляв, ми зустрічаємо Новий рік в ніч з 31 грудня на 1 січня, тобто в останній тиждень посту перед Різдвом. А потім відзначаємо ще й так званий Старий Новий рік.

Хтось переконує, що треба відзначати Різдво з усім світом, інші – що не варто руйнувати багаторічні традиції. А тим часом 24 депутати від різних партій зареєстрували законопроект щодо встановлення 25 грудня, — коли католики, протестанти й частина православних відзначають Різдво Христове, — вихідним днем. Думки тернополян з цього приводу розділилися.

– Я вважаю, що треба, як увесь світ святкує – 25 грудня. – каже пенсіонерка Богдана. – І календар робочий перенесуть, вихідні зроблять – буде краще. Наші люди вже до всього можуть звикнути. І тут перелаштуються й будуть святкувати так, як треба.

– Як було, так хай буде. Не треба нічого видумувати. – впевнений тернополянин Ігор. – А то люди вже звикли й не треба нічого змінювати.

– Моя думка особиста – варто переходити. 25 – святкує весь світ. А оскільки Україна прагне до Європи, то й нам так треба. – каже Ірина Самойлова.

Різдво – родинне свято. І не таємниця, що найбільше його чекають діти. Запевняють: перелаштуватися на новий лад їм не буде складно. А хтось підказує, що можна й обидві дати відзначати, бо тоді подарунків і канікул в школі буде більше.

– Насправді діти швидше звикають до змін, тому я думаю – це буде найменшою проблемою.  – вважає журналістка Діана Гоголь, – Важче звикнути буде дорослим.

– Я була за кордоном і святкувала одне й друге. І мої діти так святкують – одне й друге. – каже пенсіонерка Алла Денисівна.

– Я вже звикла до того, що 7 січня. Спочатку Новий рік, а потім Різдво. – розповідає учениця 7 класу Анжеліна Рубан. – Але як будуть переходити, то думаю, я теж звикну.

У Тернополі – Різдво відзначатимуть двічі. 25 грудня біля головної ялинки міста проведуть концерт із виставами й різдвяними піснями. Діти отримають подарунки.

– Цього року 25 грудня припадає на вихідний день. І ми би хотіли разом, з усім світом відзначити це свято. – Говорить координатор обласного міжцерковного комітету з  відзначення Різдва Христового 25 грудня Олег Саган. – Ми хочемо, щоб жителі міста і особливо іноземні гості, могли побачити, що ми живемо в демократичному суспільстві. І 25, 26 й 27 грудня з 17 годині до 21 хочемо бачити всіх на театральному майдані. Щоб відкрити для себе, що Христос народився для нас, для кожної людини.»

Зрозуміло, що були й будуть українці, які й надалі збиратимуться за столом 7 січня. Різдво ж неможливо святкувати примусово. Та й християни самі погоджуються, – не так вже й важливо – чи разом з усім світом, чи в малому родинному колі, головне – відзначати правильно – тобто з Богом в серці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ