У Тернополі планують створити центр для жертв людської жорстокості

0
297

hatikoПригадуєте екранізацію відомої історії життя песика на ім’я Хатіко? Зворушливий фільм тривалістю 85 хвилин, який зняли у 2009 році й досі викликає потоки сліз у всіх любителів домашніх тварин.  Але відтепер Хатіко може асоціюватися у тернополян не лише з драматичним сюжетом, а й із Центром швидкої допомоги та комплексної діагностики для тварин. «Хатіко» – це один з проектів, який подали на конкурс Громадського бюджету міста.

– Ідея до нас прийшла давно – Розповідає активістка Олена Дейнека. – Треба створювати комерційну структуру, бо коштів у волонтерів на все, на жаль, не вистачає. Та й справа не тільки в грошах. Приватні клініки ставлять велику ціну, а ми шукали собі ветеринара, щоб за таку кількість грошей полікувати більше тварин. Бо є, наприклад, операція, яка коштує 500-600 грн, а ми за ці кошти можемо пролікувати або стерилізувати 2 чи 3 тварини, то для цього ми шукали свого ветеринара. І, слава Богу, знайшли.»

Окрім фахових спеціалістів, ініціатори цього проекту вже мають комплекс необхідного обладнання. Зокрема, апарат УЗД для тварин.

– І на основі цього ми вже наростили невеличку матеріальну базу. – продовжує пані Олена. – Вийшли на конкурс з того міркування, що ми –

соціальне, але комерційне підприємство. Тобто 50% свого прибутку будемо давати на вирішення проблем з безпритульними тваринами.  Ми хочемо взяти на себе витрати з лікування травмованих тварин. Зараз такий період, що буде дуже багато тварин на вулицях. Дай Бог, в нас все вийде, почнемо заробляти гроші і візьмемо на себе ще й частину стерилізації.

Безпритульні собаки на вулицях Тернополя – не рідкість. Найбільше їх на ринках та зупинках громадського транспорту. Люди шкодують тварин та підгодовують. Зазвичай, агресії собаки не виявляють, але не потрібно забувати про обережність – безпритульні тварини – непередбачувані. Тернополяни бояться за свою безпеку та безпеку своїх дітей. Кажуть, найкращим вирішенням проблеми було би створення притулків для тварин.

– Справді, дуже багато безпритульних тварин. Більшість з них вірніші за людей. – стверджує тернополянка Ірина. – Тому вирішенням, я думаю, може бути створення і фінансування притулків для тварин з можливістю одомашнення в майбутньому. До цього потрібно віднестися з розумінням. Бо ми б всі були агресивними, якби нас залишили батьки на вулиці. А любов і піклування можуть вилікувати будь яку агресію.

– У законі має бути це відображено. Має бути відрегульований цей процес. – впевнена пенсіонерка Вікторія. – Собаки також мають право на життя, як і люди. Їх вважають братами меншими, друзями, які нам приносять багато позитиву.

Якщо Центр швидкої допомоги та комплексної діагностики для тварин «Хатіко» не запрацює цього року чи наступного, активісти все одно не полишать намагання його створити. Автори ідеї вірять, що думка експертів, які працюють в комісії з розгляду проектів буде неупередженою, а небайдужі містяни допоможуть конструктивними діями.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ