Сьогодні 57 річниця однієї з найтрагічніших подій в українській історії

0
294

813686853Сьогодні минає 57 років з дня вбивства Степана Бандери.

15 жовтня 1959 року о першій годині дня агент КДБ Богдан Сташинський вистрілив в обличчя Бандері отруйною рідиною. Провідник ОУН помер через 10 хвилин після замаху дорогою до лікарні, не прийшовши до свідомості.

Степана Бандеру поховали 20 жовтня на мюнхенському кладовищі Вальдфрідхоф. На могилу насипали землю, яку привезли з України і покропили водою з Чорного моря.

Вбивця Бандери повернувся до СРСР, де йому вручили орден Червоного Прапора “За виконання важливого державного завдання у винятково важких умовах”.

Богдан Сташинський народився на Львівщині у сім’ї, яка активно підтримувала національно-визвольну боротьбу. У 1950 році за безквитковий проїзд у поїзді його затримав міліцейський патруль. Саме тоді Сташинський і потрапив на «гачок» до КДБ. Спочатку він зрадив свою сім’ю, видавши органам трьох сестер, які підтримували підпілля.

Після проходження спецпідготовки його відправили у Східну Німеччину, де він спочатку вбив одного з лідерів ОУН Лева Ребета, а потім і Бандеру.

У 1961 році втік до Західного Берліну, де зізнався у вбивстві. Під час слідства він розповів, що наказ знищити Бандеру віддав особисто ще один українець Микита Хрущов. Сташинського засудили до 8 років ув’язнення, але на волю він вийшов через чотири.

Зробивши пластичну операцію, він зник у невідомому напрямку і його доля невідома.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ