Тернопільські заводи врятує волинський буряк

0
374

38503113cf64c749a5c98479fb689dcfЦьогоріч на Тернопільщині запрацювали 4 цукрових заводи – Збаразький, Хоростківський, Козівський і Чортківський. Перші особи області одразу поставили це собі у заслугу – ось які ми браві хлопці, вміємо не лише фестивалити, а ще й економіку піднімати. Але, як це у нас часто буває, виник маленький конфуз. Адже запустити завод –  це одне, а забезпечити його сировиною – трішки інше.

В області вирощуванням цукрового буряка займаються переважно великі і середні сільгосппідприємства. Люди ж, які ще кілька років тому активно вирощували буряк, перестали це робити. Через нечесність самих же цукровиків. Надто часто ті обманювали, завищуючи забрудненість і занижуючи цукристість.

Цього року в області цукровий буряк посіяли майже на 20 тисячах гектарів. Але для повноцінної роботи 4-х цукрових заводів цього замало.

На щастя, у сусідніх областях, зокрема у Волинській, буряків посіяли достатньо, а свої заводи не працюють. Ось і везуть вони свій врожай на Тернопільщину. Завдяки цьому Хоростківський і Збаразький заводи зможуть працювати 90 днів, а Козівський – 44. Осторонь у цьому ряді стоїть Чортківський. Тут давно думали про перспективу, тому налагодили співпрацю із великими місцевими агропідприємствами, що дає змогу завантажити завод власною сировиною на 80 днів.

Планують, що цього року Тернопільщина дасть більше 150 тисяч тонн цукру.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ