Фестиваль свійської тварини відбудеться на Тернопільщині

0
452

kozyПам’ятаєте казку про вередливу Козу-дерезу, яку нам читали у дитинстві? Так, от головна героїня повчальної оповідки знову в центрі уваги. Так, склалося географічно, що на Тернопільщині є і Козова, і Козлів, Козина, дві Козівки і одна Баранівка. Окрім того, тут й справді тримають багато кіз. Їх і показуватимуть під час фестивалю у Козові 25 вересня. Господарі разом із козенятами й козами пройдуть центром міста.

– Планується три гутірки. – Розповідає координатор фестивалю Володимир Ярема. – Перша – історична про місто Козову з істориками. Друга – будуть фермери, які розводять кіз. Вони розкажуть про сучасне козівництво. І також частування – молочною продукцією.

Спеціально до свята Укрпошта випустить 50 морок із зображенням кози. А малеча поставить уже згадану казочку. Правда, у новому поп-фольк оранжируванні «Козуня-дерезуня».

– Придумали самі діти. – Продовжує керівник дитячого театру «Дивосвіт» Людмила Ткаченко. – Там є 17 пісень – хіп-хоп. Діти самі придумували. Є дуже багато ігор з образом кози, з примовлянками, замовлянками. Оцей фестиваль дасть людям відчуття власної значущості. Хто приведе козу, той стане героєм дня.

koza-emblemaГості фестивалю змагатимуться у прикрашанні кози, а також конкурсі селфі з кізоньками. Говоритимуть і про переваги козівництва в краї. До свята приєдналося духовенство.

– Козовєц зустрічається у геральдиці Литовської держави. – розповідає сотрудник парафії Успіння Пресвятої Богородиці Козови Василь Баглей. – І то треба сіяти, як казав Шевченко: «Чиїх батьків ми діти». Це гуртує людей. Кожен по маленькій краплинці і з цього народжується щось велике прекрасне. Зрештою,  ми засіваємо зерно в дітях.

А результатом усього дійства стане створення асоціації європейських міст, геральдичним символом яких є коза.

– Наша Козова і багато європейських міст у своєму гербі і назві мають щось подібне до кози.  Тому ми хочемо створити таку асоціацію європейських міст із штаб-центром у Козові. Для чого ця асоціація? Культурного обміну, розвитку і інвестицій, – зазначив краєзнавець Сергій Ткачов.

Кажуть, там, де коза ходить, добре земля родить. Тому і є в народі оте «водити козу». А щоб поводити рогату, не треба чекати Різдва чи іншого свята – організатори запрошують на «Коза-фест», який відбуватиметься 25 вересня.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ