Тернопільських дітей вчитимуть аналізувати події і не боятися запитувати

0
739
Майстер-клас у селі Кутянка Шумського району
Майстер-клас у селі Кутянка Шумського району

Доступ до телевізійної техніки матимуть тернопільські діти від 10-ти років. У медіа-школі ’’STAND UP’’ їх вчитимуть знімати і монтувати. Креативну школу заснували відомі телеведучі Олеся Флисак і Руслана Стасишин. Ідею створення виношувала Олеся.

– Для багатьох телебачення – це щось недосяжне і грандіозне. – розповідає Олеся Флисак. – Але ми покажемо, що все під силу тим, хто цього прагне. Допоможемо спробувати себе на екранах не лише обласних, а й всеукраїнських каналів.

Навчальну програму розробила Руслана Стасишин. До деталей продумала теми і графіки, майбутні майстер-класи та гостей.

– Всю свою увагу і вміння викладачі медіа-школи скеровуватимуть на практичні заняття. – каже вона. – Бо що може ліпше засвоїтися, як не самостійно написані, начитані та змонтовані сюжети. ’’STAND UP’’– це не лише журналіст у кадрі, це рух вгору, це розвиток і розкриття талантів.

Хочемо навчити дітей не боятися висловлювати власну думку, бути самим собою і розуміти,  що кожен з них індивідуальність. У нашу програму входять: підготовка сюжету, інтерв’ю, замальовки, репортажу  і, як підсумок, буде спільна програма. Тему діти обиратимуть самі. Сьогоднішні хлопці та дівчата – мудрі і обдаровані. Ми  знаємо, що все у них вийде.

медіаБажаючі вчитися у медіа-школі вже є.

– Телефонують і хлопчики, і дівчатка, і батьки. – продовжує Руслана Стасишин. – Цікавляться школою загалом. Адже це щось нове і батьки готові вкладати у розвиток дітей, у їхнє  майбутнє. Не обов’язково, щоб вони обрали цей фах, але наші заняття допоможуть їм розкритися, ми навчимо їх висловлювати власну думку, аналізувати події,  підтягнути знання з англійської  та опанувати польську. Школа додасть їм впевненості і креативності. Це буде як ковток свіжого повітря.

Під час навчання діти братимуть інтерв’ю і в собі рівних, і в дорослих.

– Для доброї практики необхідні різнопланові персонажі. – пояснює Олеся Флисак. – Хочемо, щоб вони не боялися запитувати і знали як це робити правильно. Уже доводилося спостерігати, як діти беруть інтерв’ю. На початку літа ми мали телевізійний майстер-клас у селі Кутянка Шумського району. Там у таборі відпочивали діти з прифронтової зони. Ми розказували їм про інтерв’ю. Потім вони спробували себе у ролі журналістів. Хлопці і дівчата впоралися. Їхні запитання щирі. Навіть, якщо би хтось і хотів відповісти поверхово, вони збирали інформацію по крупинці, допитливо і впевнено.

’’STAND UP’’ – приватна школа, то навчання платне. 800 гривень у місяць. Оплачується лише чотири заняття – це культура мовлення, майстерності журналіста, відеооператора і режисера монтажу. Польська та англійська мови – як бонуси, як подарунок.

Засновники школи мають що запропонувати і дорослим, теперішнім журналістам.

– Плануємо запрошувати на майстер-класи  відомих українських журналістів, публічних людей, викладачів вишів зі Львова і не тільки. – каже Руслана Стасишин.

медіа-школа– І ще – кому нині завадить знання іноземної? – доповнює Олеся Флисак. – Окрім того, що володіння рідною мовою у журналістів має бути ідеальним, а знання англійської чи польської додають йому достатньо балів. А можливість поїхати закордон у відрядження, а поспілкуватися з гостями, які знайомляться з краєм, а розуміти все, про що йдеться на зустрічах різних делегацій чи делегованих осіб?! Хіба це мало. І для загального розвитку також великий стимул підівчити англійську чи опанувати польську.

Серед  викладачів іноземної медіа-школи ’’STAND UP’’ – Світлана Мокроусова, яка  навчатиме польської мови.  Вона проходила численні методичні вишколи у літніх мовних школах Кракова, Любліна і Гданьска. Сьогодні готує майбутніх студентів до вступу у вищі навчальні заклади Польщі.

Також Ірина Кравчишин – викладач англійської мови медіа – школи.  Проходила практику у США. Має досвід викладача, перекладача та репетитора з англійської, української і французької мов. Володіє навиками редактора, коректора, менеджера. Співпрацює із центром іноземних мов та перекладів «IQ – центр».

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ