Чи варто тернополянам поспішати купувати гречку і цукор?

0
224

цукорЦіна на цукор у тернопільських магазинах стабільна, а гречка навіть подешевшала трішки.

А тут ще подейкують, що цьогоріч гречки зберуть на 36 відсотків більше, ніж минулого року. А якщо так, то пропозиція перевищуватиме попит і ціна на ці крупи знизиться. Ще додають, що і цукор не лише не буде дорожчати, а й до кінця листопада здешевшає відсотків на 15.

Ця новина була б досить приємною, якби не одне але. Як доводить досвід минулих років, будь-яка продукція нового врожаю завжди дорожчає. Чи то борошно, цукор, чи та ж гречка.

А ще у нас є такий досвід – варто лише на урядовому рівні заявити, що щось дорожчати не буде, як тут же можна очікувати різкого стрибка ціни.

Тим часом, щоб українці не дуже розслаблялися і щоб у їхніх гаманцях не завелася зайва копійчина, міністерство економічного розвитку і торгівлі вирішило відпустити на кілька місяців у вільне плавання ціни на дитяче харчування, хліб, борошно, крупи, яйця і м’ясо-молочні продукти. Тобто на найнеобхідніше. Як себе поведе ринок в умовах відсутності державного регулювання, спрогнозувати важко. Хоча ми усі звикли, що яке б покращення не придумували наші можновладці, воно завжди закінчується погіршенням.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ