Вже і виходки обклали податками

0
432

виходок1 липня починається відлік 60 днів, протягом яких українці повинні сплатити податок на нерухомість за 2015 рік. 60-денний термін закінчиться 28 серпня. Тим, хто забариться, нарахують штрафну санкцію – 10% від суми податку, а якщо термін перевищить 30 днів – то і всі 20%. А отже, з огляду на наступ періоду літніх відпусток, українцям рекомендують не зволікати.

Що ж ще потрібно знати громадянам про новий податок?

У кінці минулого року народні депутати України внесли зміни до Податкового кодексу в частині податку на нерухоме майно. У зв’язку з цими змінами, а саме – пунктом 266.5 Податкового кодексу, – розмір податку в 2016 році буде коливатися від 0% до 3% мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр об’єкта житлової або нежитлової нерухомості. Ставка встановлюється відповідним органом місцевої влади. Отже, буде відрізнятися в кожному регіоні.

Необхідність сплати податку стосується і громадян України, і іноземців, які мають у власності нерухомість в Україні.

Оподатковується як житлова нерухомість (квартира, будинок), так і нежитлова нерухомість (гаражі, майстерні, господарські споруди – сараї, хліви, літні кухні, вбиральні, погреби тощо).

Наприклад, якщо у фізичної особи у власності є будинок і льох, податок сплачується з обох об’єктів: з дому – за ставкою, встановленою місцевою радою для житлової нерухомості; льоху – за ставкою для нежитлової нерухомості.

Якщо нерухомість протягом 2015 року продали, то податок на нерухомість доведеться платити і продавцеві, і новому власнику.

Платити за свою нерухомість будуть не всі, а тільки ті власники квартир і будинків, площа яких перевищує 60 і 120 квадратних метрів відповідно (або будинку і квартири загальною площею в 180 “квадратів”). Та й сам податок будуть нараховувати тільки на площу, яка перевищує вищевказаний метраж.

Наприклад, якщо власник має квартиру в 75 квадратних метрів, то він буде платити податок тільки з 15 квадратних метрів. Або якщо ви є власником заміського будинку в 150 квадратних метрів, то сплатите податок з 30 квадратних метрів.

Виходячи з розміру мінімальної зарплати, яка на 1 січня становила 1378 гривень, максимум, який доведеться заплатити за один “зайвий” квадратний метр, у 2016 році складе 41,34 гривні.

Водночас встановлена і додаткова ставка податку. Так, заможні українці, які є власниками елітної нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів для квартир і 500 квадратних метрів для приватних будинків, повинні додатково сплатити 25000 гривень на рік.

Однак, якщо нерухомість належить кільком власникам, то загальна площа такого майна при нарахуванні податку ділитися на кількість власників. Наприклад, якщо в квартирі площею 200 квадратних метрів буде проживати 5 осіб, які пропорційно володіють частками в цій нерухомості, то на кожного власника припадатиме 40 квадратних метрів, а отже платити податок буде не потрібно.

Є і пільгова категорія населення, яка взагалі не буде платити податок на нерухомість. Це житло, яке належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям – інвалідам, яких виховують одинокі матері та інші. Також не будуть обкладати податком нерухомість на дитячі сади, храми і комунальні приміщення.

Сума податку розраховується державною податковою інспекцією за місцем реєстрації платника податків.

Але тим громадянам, які підпадають під дію податку, але в період з травня по липень поточного року не отримали податкове повідомлення-рішення про нарахування їм податку на нерухомість, краще самостійно звернутися за платіжкою до податкової.

З 2014 року податок на нерухомість віднесли до місцевих податків. Кошти, що надходять в результаті його сплати, спрямують на потреби громади.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ