На Тернопільщині де тонко, там і слупи падають (фото)

0
735

електричні опориКолись один вуйко, якого вперто не хочуть закопати у землю сказав: «Комунізм – це радянська влада, плюс електрифікація усієї країни». Сьогодні можна перефразувати: «Україна – це європейські тарифи, плюс високі зарплати чиновників».

Недавно буревії не оминули і нашу область. Майже 40 населених пунктів залишилися без електропостачання. Для його відновлення в окремих місцевостях знадобилася майже доба.

Зрозуміло, що проти стихії людина, при всіх її амбіціях, безсила. А ще люди безсилі проти бездіяльності відповідних служб.

До чого я веду? Масово електрифікували нашу область десь у шістдесятих роках минулого століття. Тоді ставили переважно дерев’яні електричні опори. А термін їхньої експлуатації – 15-20 років. Тобто не беручи до уваги навіть минуле століття, вже за час незалежності їх мали поміняти.

електричні стовпиІ давно ви бачили, щоб десь це робили? Не кажу про придорожні, а хоча б на сільських вулицях. І стоять вони покручені, потріскані, похилені, тримаються на чесному слові і якихось дротиках. І падають не лише, коли буревій пронесеться, а навіть якщо поруч з ними добряче чхнути.

Зате нам кажуть, що платити за електроенергію ми повинні за європейськими тарифами. І мовчать, при цьому, що у тій же Європі інфраструктуру час від часу ремонтують, оновлюють і модернізують.

У нас же на територію обленерго не зайдеш, бо там ходять хлопці з автоматами. Що охороняють, кого охороняють і від кого? На них кошти знаходять, а щоб оновити електричні опори – ні. Розумію, що і оновлені слупи, і дроти витримають навалу не всілякої стихії. Але може тоді таки будуть хоч трохи менше падати і обриватися.

Марко КЛЕВЕЦЬ

Фото: електричні опори на вулицях села Ридодуби Чортківського району

електричні опори

електричні опори

слуп

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ