У рамках святкування Дня Європи Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького разом з Культурно-просвітницькою асоціацією “Mist-IlPonte “(Італія) та Міжнародним фондом Івана Франка заснували та організували I Міжнародний фестиваль-конкурс “Мистецькі промені України”.
Голова журі та співголова оргкомітету фестивалю-конкурсу, очільниця Культурно-просвітницької асоціації “Mist-Il ponte”(Італія), голова Міжнародної організації “Поступ жінок-мироносиць у діаспорі”, членкиня Координаційної ради ГО”ВГО “Поступ жінок-мироносиць”, ГО “Федерація жінок за мир у всьому світі “, Правління творчої спілки “Асоціація діячів естрадного мистецтва України”, кураторка та голова журі багатьох міжнародних мистецьких проєктів, заслужена діячка естрадного мистецтв України Леся Королик-Бойко розповіла, що проведення такого фестивалю має на меті збереження, уславлення та поширення кращих зразків української культури, творів українських класиків, митців сучасності і народної творчості у міжнародному контексті.
– Цей захід посприяє світові побачити культурні скарби України і в любові до рідної землі об’єднати усіх українців, які живуть і працюють у різних куточках України та світу. Адже це є ті національні культурні і духовні цінності, які доводиться нашим воїнам захищати від російського ворога. А ще, у такий складний для України час, ми хочемо також морально та матеріально підтримати ЗСУ і ввесь український народ, – сказала пані Леся Королик-Бойко.
Фестиваль – конкурс багатожанровий, двотуровий, і буде проходити у змішаному форматі: онлайн і офлайн. Серед номінацій є вокальний, інструментальний, фольклорно-етнографічний, літературний, театральний жанри, хореографія, аудіовізуальне, образотворче та декоративно – ужиткове мистецтво. Учасники заходу підтримують його благодійними внесками. Частина коштів піде на організаційну роботу, решту перерахують на потреби ЗСУ. Для Захисників України, членів їхніх сімей, дітей-сиріт та дітей і осіб з обмеженими можливостями – участь у фестивалі-конкурсі на безоплатній основі.
Таким чином організатори заходу хочуть згуртувати творчу інтелігенцію та талановиту молодь у співпраці на міжнародному рівні для посилення їх професійних зв’язків і для створення позитивного іміджу України у світі та її всебічної підтримки.
– Цей захід нам вдалося втілити при підтримці дуже багатьох людей і десятків організацій, серед яких Департамент культури КМДА, громадські організації України, Литви, Естонії, Фінляндії, Польщі, Німеччини, Люксембургу, Швейцарії, Італії, Іспанії, Греції, США, Канади.
– Назвіть, будь ласка, своїх однодумців, хто взяв на себе організаційну ношу такої красивої, доброї і потрібної справи.
– Очолила оргкомітет Ольга Гураль – кандидатка історичних наук, директорка Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького разом з працівниками цього музею.
До складу оргкомітету ввійшли: Олександра Мокану – музикознавець, заступниця директора з науково-методичної роботи Музею видатних діячів української культури, Олена Драгомирецька – кандидатка мистецтвознавства, завідувачка науково-експозиційного відділу “Музею Миколи Лисенка” Музею видатних діячів української культури, заслужена діячка мистецтв України, Марія Балімова – учений секретар та голова первинної профспілкової організації Музею видатних діячів української культури Марія Балімова і співзасновниця БО «Міжнародний фонд Івана Франка», менеджерка проєктів Фонду Франка, кураторка виставкових проєктів та координаторка Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра» Ольга Нижник. А секретарем оргкомітету є людина з величезним досвідом, з якою ми давно співпрацюємо у міжнародних мистецьких проєктах – Реґіна Гаріфулліна, громадська діячка, волонтерка, членкиня ГО “Федерація жінок за мир у всьому світі”, адміністраторка соціальних ресурсів, координаторка проєктної діяльності у співпраці з партнерами та волонтерами, відповідальна за управління соціальними медіа-платформами, ведення комунікацій з громадськістю та підтримку онлайн-спільноти.
Леся Королик-Бойко повідомила, що міжнародне журі фестивалю-конкурсу складається з представників 10 країн світу і працює на волонтерських засадах. До нього входять заслужені артисти та діячі культури і мистецтв України, Італії, Польщі, Швейцарії, Люксембургу, Німеччини, Греції, Фінляндії, США, Канади, які вже багато років працюють на культурно-мистецькій ниві, примножуючи скарбницю української культури.
– У час війни всі ми стали на захист України. У творчих людей – це культурно-мистецький фронт. Будемо тримати його гідно, об’єднавшись в одну творчу родину, гуртуючись зі всім світом, щоб підтримати дух один одному і найперше – бойовий дух наших захисників,- сказала пані Леся Королик-Бойко.
Відбірковий етап I Міжнародного фестивалю-конкурсу «Мистецькі промені України» стартував 3 квітня – у онлайн-режимі і триватиме до 21 травня.
Оголошення результатів – 29 травня у facebook-групі I Міжнародного фестивалю-конкурсу «Мистецькі промені України».
https://www.facebook.com/groups/932160605061466/?ref=share
Гала-концерт переможців фестивалю-конкурсу відбудеться в Києві, 29 травня, у Музеї видатних діячів української культури та 4 червня – у Івано-Франківську, в актовий залі ЗВО “Університет Короля Данила”.
Хай щастить фестивалю-конкурсу на талановитих учасників, які розсіють мистецькі промені України по всьому світу!
Людмила ОСТРОВСЬКА









































