Як замовити Витяг про розірвання шлюбу?

0
553

У разі втрати одним із подружжя свідоцтва про розлучення може знадобитися поновлення документа з метою подання до будь-якого державного органу, якщо, наприклад, потрібно підтвердити своє сімейне становище.

Інші випадки, коли звертаються за Витягом про розірвання шлюбу:

 • свідоцтво пошкоджене, заламіноване, має сторонні написи/позначки;
 • свідоцтво видано за часів СРСР, а слід подати документ українською мовою;
 • до органів іншої держави необхідно подати документ із датою видачі не більше 6 місяців;
 • свідоцтво має бути легалізоване у МЗС чи Міністерстві юстиції України або мати апостиль;
 • жінці необхідно підтвердити родове (дівоче) прізвище.

Оригінал видається лише один раз, тому при повторному зверненні людина отримує дублікат — Витяг із Державного реєстру. Він має таку ж юридичну чинність, як і основний документ.

Витяг про розірвання шлюбу містить таку інформацію:

 • ПІБ громадян, які розірвали шлюб;
 • прізвища, надані після розлучення;
 • номер та дату актового запису в Книзі реєстрації розірвання шлюбів;
 • назву державного органу, який зареєстрував актовий запис;
 • назву державного органу, який видав свідоцтво про розірвання шлюбу;
 • ПІБ людини, яка отримала цей документ;
 • серію та номер свідоцтва.

Як отримати дублікат?

Для отримання дубліката будь-яке подружжя може самостійно звернутися до РАЦСу, в якому шлюб було розірвано. Якщо людина не має вільного часу, перебуває в іншому місті чи іншій країні, вона може звернутися до компанії «ВашДокумент». Наші фахівці допоможуть витребувати Витяг про розірвання шлюбу, забезпечать швидку та надійну доставку в будь-який куточок світу. Місце реєстрації та розірвання шлюбу не має значення — ми працюємо по всій Україні.

У яких випадках можна отримати Витяг?

З 27 липня 2010 року в Україні набули чинності зміни до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», які скасували необхідність реєструвати факт розлучення у РАЦСі. Тобто для підтвердження сімейного стану достатньо рішення суду. Отже, подружжя, яке розлучилося після цієї дати, щоб відновити документ, може звернутися тільки до суду.

При розірванні шлюбу до 27.07.2010 р. процедура реєстрації цього факту в органах РАЦСу була обов’язковою. На підставі цього подружжя отримувало відповідне свідоцтво. Отже, сторони, які розлучилися через суд, мали на руках два документи: рішення суду та свідоцтво. В цьому випадку при втраті свідоцтва можна отримати дублікат.

Але тут є невеликий нюанс: усі дані зберігаються у РАЦСах 75 років. Документи, видані раніше, передаються на зберігання до обласних архівів. Для відновлення подібного свідоцтва доведеться звертатися до архіву, співробітники якого нададуть архівну довідку та/або копію актового запису.

Вагомі переваги нашого сервісу

 1. Досвід. «ВашДокумент» — високоорганізована юридична компанія, що об’єднала кваліфікованих фахівців у галузі юриспруденції. Ми працюємо офіційно, сплачуємо податки, з кожним клієнтом укладаємо договір на надання конкретних послуг.
 2. Зручність оплати. Вам не потрібно шукати термінал для оплати послуг компанії. Замовлення та оплата здійснюються на сайті.
 3. Надійність. Після оплати ви отримуєте чек електронною поштою, що є запорукою виконання нашої роботи в повному обсязі.
 4. Безпека. Обробка платежу відбувається на захищеній сторінці процесингової системи. Дані банківської картки передаються платіжному сервісу в зашифрованому вигляді та не зберігаються на сайті. Це означає, що жодна стороння особа не зможе отримати доступ до конфіденційних даних клієнтів через наш сервіс. Стандарт захисту інформації розроблено міжнародними платіжними системами та гарантує безпечну обробку реквізитів.
 5. Простота отримання. Вам не потрібно приїжджати до офісу, витрачати час та гроші на поїздку, що особливо зручно громадянам, які перебувають за кордоном. Співпраця з компанією відбувається дистанційно. Наші співробітники отримають документ та надішлють кур’єрською службою у будь-який куточок України чи іншої країни.

Загальна інформація

Відповідно до статті 109 Сімейного кодексу України, за загальною заявою чоловіка та дружини суд своїм рішенням припиняє дію шлюбу.

Згідно зі статтею 110 СК, рішенням суду можливе розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя. Суд ухвалює рішення, якщо встановить, що заява відповідає волі людини, яка його подала, і що після розлучення не будуть порушені права подружжя та їхніх дітей.

Засідання суду проводиться через 1 місяць після подання заяви. Цей час надається подружжю на обмірковування свого рішення, тому протягом цього періоду вони можуть відкликати свою заяву.

Після визнання судом шлюбу недійсним рішення суду надсилається до відділу РАЦСу, де реєструвався шлюб, співробітники якого роблять відповідну позначку в актовому записі та реєструють розірвання шлюбу у своєму реєстрі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ