В Україні бабак спрогнозував ранню весну

0
43

День бабака – веселе народне свято, яке відзначають щороку 2 лютого. Цей символічний день передбачення погоди має давню історію.

Все почалося ще в стародавньому Римі, щоправда там  це був День їжака. Тваринку будили, щоб дізнатися, як скоро настане тепло, чи чекати ще заморозків. Згодом свято поширилося і відзначати його стали в Європі. Північна Німеччина підхопила звичай, але їжака вже замінив борсук. Офіційним святом День бабака вперше став у 1886 році. Традиція визначення характеру весни за поведінкою народного синоптика  прийшла і до нас. Цього дня в Україні уже 17 років прислухаються до   Тимка, що мешкає  в будиночку на біологічній станції Харківського національного університету імені Каразіна у  Гайдарах Харківської області. Якщо звір бачить свою тінь, то зима буде довгою, а якщо ні — очікуємо ранню весну.

Науковці, метеорологи, журналісти   пильно слідкували за поведінкою чотирилапого віщуна. Координаторка Харківського пресклубу Людмила Доля, з якою ми зв»язалися телефоном, сказала, що Тимко IІI-й,  прокинувся від зимової сплячки і не побачив своєї тіні, оскільки  була хмарна погода. Але все за планом,- запевнила  журналістка.- Наукова співробітниця кафедри біології Харківського національного університету ім. Каразіна Надія Токарська  розшифрувала його поведінку, як передбачення    температурних  коливань. Вчені сказали, що весна прийде за розкладом, але буде досить прохолодною, з нестабільною погодою. Наш бабак Тимко ніколи не помиляється, це тільки погода підводить, — зазначила  координаторка Харківського пресклубу.

Минулоріч, Тимко IIІ також не побачив власної тіні, спрогнозувавши ранню весну. На пробудження Тимку приготували три страви: борщ із пампушками, вареники з цибулею та сало з чорним хлібом, часником та зелениною. За тим , що він побіг до мисочки із салом, визначили, що це найкращий лік від  хвороботворних вірусів.

Нагадаємо, 1 січня у Львові несподівано прокинулись бабаки Марічка і Мишко, що також може свідчити про ранню весну.

 Людмила Островська

 

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ