Хворів на коронавірус: помер ректор технічного університету Петро Ясній

0
724
  • Ректора не стало 13 листопада близько 14.30. Інформацію підтвердили в університеті. За словами колег, пан Петро хворів на COVID.
  • Про місце прощання і поховання повідомимо згодом. – пише 20 хвилин.

Відійшов у вічність ректор Тернопільського національного технічного університету, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Петро Володимирович Ясній.

Про це «20 хвилин» повідомили з близького оточення науковця. Підтвердив інформацію і проректор вузу Степан Дячук.

Як стало нам відомо, серце ректора зупинилось 13 листопада близько 14.30. Останнім часом він хворів на COVID і не зумів побороти недугу.

Про місце і час прощання та поховання повідомимо згодом.

Довідка

Петро Володимирович Ясній Ясній П.В. народився 12 серпня 1952 року в с. Кутище Бродівського району Львівської області. 1973 року закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти». 1973-1974 pp. – інженер-технолог і старший інженертехнолог Ужгородського машинобудівного заводу. Після служби в армії з 1975 року – інженер, молодший науковий і старший науковий співробітник науково-дослідного сектора Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту. В 1977-1980 роках навчався в аспірантурі Інституту проблем міцності АН УРСР, м. Київ. Після закінчення аспірантури з 1980 р. працював у цьому інституті молодшим науковим, а з 1983 р. – старшим науковим співробітником. З 1992 року постійно працює в Тернопільському приладобудівному інституті (нині – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя), пройшовши шлях від завідувача кафедри матеріалознавства, проректора з наукової роботи (1993-2007 pp.) до ректора Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя (з 2007 p.). За час керівництва Петра Володимировича університету в 2009 році присвоєно статус національного. Захистив дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата (1980 р.) й доктора технічних наук (1990) за спеціальністю «Механіка деформівного твердого тіла». Йому присвоєно вчені звання старшого наукового співробітника (1985 р.) і професора (1996 p.). Опублікував 293 наукові праці, з них 5 монографій та 12 патентів на винаходи. Видав 4 науково-методичних посібники, в т.ч. одну з грифом Міністерства освіти і науки України. В журналах, які входять до переліку SCOPUS опубліковано 95 наукових праць. Підготував 15 кандидатів і 1 доктора наук, є науковим керівником чотирьох аспірантів. У 2006, 2008 і 2009 роках проходив наукове стажування в Інституті сучасної механіки (м. Клермон, Франція). З 1992 року поєднує наукову роботу з викладацькою. Зокрема з 1993 року працює за сумісництвом завідувачем кафедри 4 Бібліографічний покажчик матеріалознавства, з 2009 – завідувачем кафедри будівельної механіки, а з 2014 – професором кафедри будівельної механіки ТНТУ. Читає спецкурси з механіки руйнування для бакалаврів та магістрів спеціальностей «Промислове і цивільне будівництво та технологія» і «Устаткування зварювання». Член державних екзаменаційних комісій на кафедрі технології й обладнання зварювального виробництва та кафедрі будівельної механіки. П.В. Ясній добре відомий в Україні та за її межами своїми науковими результатами в галузі механіки деформівного твердого тіла, діагностики міцності й довговічності матеріалів і елементів конструкцій.

У 1990 р. на спеціалізованій раді Інституту проблем міцності АН УРСР захистив докторську дисертацію на тему: «Тріщиностійкість попередньо пластично деформованих матеріалів» за спеціальністю 01.02.04 «Механіка деформівного твердого тіла».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ