На Тернопільщині молодий чоловік виманював гроші у дівчат

0
202

Трохи більше, ніж за вісім місяців, із січня до середини серпня минулого року, 27-річний уродженець м. Зборів виманив у дівчат майже 30 тис. 700 грн. Характерно, що на початках до поліції надійшли заяви від десятьох обдурених жінок, та й розмір завданих збитків був утричі більший. Однак до суду надійшли матеріали лише про чотирьох обдурених, та й ті наприкінці судового розгляду дружньо просили Сергія суворо не карати, бо він устиг повністю відшкодувати завдані збитки. – пише видання Номер один.

Від нічного злодюжки…

Варто зазначити, що вперше свій кримінальний талант молодик проявив рік тому. Наприкінці липня 2019 року Сергій винаймав квартиру в Тернополі. Якось вночі він тихенько прокрався до вітальні, дістав із сумки власниці гаманець, в якому лежало 3 тис. 600 грн., та її паспорт. І поки пенсіонерка дивилася яскраві сни, квартирант покинув помешкання. Таким чином житель Зборова вчинив таємне викрадення чужого майна (тобто крадіжку) – ч.1 ст. 185 КК України.

Звісно, коли непорядного юнака затримали, усі кошти він встиг витратити. Оскільки він повернув потерпілій всі кошти, між ним та жінкою було укладено угоду про примирення, за умовами якої непорядному на руку юнаку призначалося покарання у вигляді 850 грн. штрафу. Вироком Тернопільського міськрайонного суду угоду було затверджено та зобов’язано Сергія сплатити штраф. До речі, коштів до державного бюджету так і не сплатив та й судимість ще мав непогашену.

…до шахрая в «Instagram»

Однак три місяці потому юнак уже не просто обікрав, а, вигадуючи різноманітні ситуації, почав видурювати у дівчат гроші. Діяв за простою схемою. У соціальній мережі «Instagram» знайомився з дівчатами. Якийсь час просто спілкувалися, при цьому кожний раз розповідав про свою велику родину, де всі турботи за грошове забезпечення стареньких батьків лягли на нього.

Коли стосунки налагодились, якось зателефонував одній зі знайомих та примудрився розіграти таку собі мобільну (бо ж спілкувалися по мобільному) виставу. Сергій радісно розповів, що виграв значну суму коштів у міжнародної букмекерської компанії «Parimatch». Однак для того, щоби забрати виграш, спочатку йому необхідно через персональний кабінет провести зарахування коштів. Але, на жаль, зараз він у селі доглядає маленького племінника, а банківська картка залишилася в Тернополі. То ж чи вона не допоможе йому. Як? Потрібно перекинути, скажімо, 500 грн. йому на рахунок. А вже завтра чи трохи пізніше він обов’язково їй усе поверне!

Як не дивно, але всі дівчата погоджувались допомогти – перекидали абсолютно незнайомій людині кошти. Більше того, коли Сергій наступного дня чи трохи згодом знову звертався, знову перераховували потрібну суму.

Згодом у суді вони зізнаються, що робили це, сподіваючись, що юнак відіграється та поверне позичене. До речі, шахрай кожного разу позичав інші суми – від 300 до понад дві тисячі грн., причому суми були не круглі, а скажімо, 1 тис. 889 грн 45 коп.

Далі – гірше. Якось Сергій попросив одну зі своїх віртуальних товаришок сфотографувати та переслати йому номер її банківської картки разом із CVC-кодом і терміном дії картки та ще вказати логін і пароль власного електронного ключа до операційної системи, скажімо, у додатку «Приват24». І всі дівчата, мов зачаровані, спокійно це робили.

Програв усе в «Parimatch»

Отримавши своєрідні ключі до банківських рахунків, спритний молодик зі свого мобільного входив у персональний кабінет дівчини та перекидав кошти на власний рахунок у букмекерській конторі «Parimatch», аби згодом зробити ставку і вкотре все програти.

Отож, по суті довірою дівчат скористався винахідливий і цинічний гравець, такий собі геймер.

Наприклад, із картки однієї з потерпілих він у лютому 2019-го впродовж тижня зняв та програв у «Parimatch» понад 8 тис. 400 грн.! Замість того, щоби заблокувати картку й звернутися до правоохоронців, молодиця щодня перевіряла рахунок, із жахом спостерігаючи, як віртуальний знайомий витрачає її гроші. Більше того, незабаром Сергій через інтернет оформив на неї кредит 2 тис. грн.: реальні гроші він миттєво витратив, а позику довелося погашати занадто довірливій молодиці. Наостанок у березні він зняв майже 4 тисячі, аж поки у потерпілої полуда не впала з очей і вона нарешті звернулася до поліції.

Варто зазначити, що Сергій віртуозно маніпулював своїми віртуальними подругами. Викликав жалість розповідями про хвору бабусю (або дідуся), на лікування якої йому щодня потрібні кошти.

До речі, прагнучи допомогти пройдисвіту, одна із потерпілих під його впливом взяла кредит у «Споживчому центрі», а отримані кошти через термінал перерахувала на свою банківську картку. Гравець одразу скористався коштами – зробив чергову ставку та програв у «Parimatch»! Щоправда, потерпіла про це не знала. Адже коли наступного разу обвинувачений розповів їй, що бабці знову стало зле і він змушений був позичити в друга кошти під відсотки, дівчина погодилась усе сплатити за нього. Сергій же вкотре пообіцяв віддати всі гроші, тільки-но бабця видужає.

Якось після чергового прохання про гроші дівчина зізналася, що вже не має коштів. Тоді шахрай досить грубо порадив їй здати в ломбард ювелірні прикраси чи ноутбук. Довірлива юнка понесла в ломбард ноутбук, але його не прийняли, тоді вона здала дві золоті каблучки. Повернувшись додому, порахувала, що Сергій уже винен їй понад 12 тис. 200 грн. Вона зателефонувала з вимогою негайно повернути кошти, однак номер виявився заблокованим. Авантюрист відчув, що його «розкусили», і більше на дзвінки не відповідав. Усвідомивши, що її ошукав дурисвіт, потерпіла звернулася до поліції.

І знову дурисвіт на волі

Поставши перед судом, шахрай повністю визнав провину. Більше того, поки в суді тривав розгляд матеріалів кримінального провадження, Сергій разом зі своєю матір’ю встиг повернути всім потерпілим «позичені» у них гроші. Відтак у суді дівчата дружньо попросили свого кривдника суворо не карати.

Вироком Тернопільського міськрайонного суду Сергія засуджено до 4 років позбавлення волі, але звільнено від відбування основного покарання та встановлено 3 роки іспитового строку та покладено обов’язки періодично реєструватися в органах з питань пробації та без дозволу не покидати місце проживання та роботи. Крім того, оскільки шахрай за попереднім вироком не сплатив 850 грн. штрафу, його зобов’язано негайно це зробити.

З етичних міркувань ім’я спритного шахрая змінено.

Марина Криниця

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ