П’ять ознак, що вказують на необхідність перевірки дії гальм автомобіля

0
83

На необхідність обслуговування гальмівної системи в першу чергу вказують такі ознаки, як:

  • аварійна сигналізація індикатора ABS або сигнал помилки гальмівної системи на приладовій панелі:
  • сторонній скрегіт при їзді;
  • свист або скрип при гальмуванні;
  • суб’єктивне відчуття занадто великого гальмівного шляху.

Багато з цих причин є підставою для обов’язкового і негайного візиту в сервіс-центр з метою перевірки гальм автомобіля. Але, крім згаданих явних ознак, існують і непрямі, так чи інакше вказують на несправність.

Придбавши якісні автозапчастини в АТЛ, ви можете бути впевнені в надійності роботи вашого автотранспорту.

Чути скрегіт при гальмуванні

Рано чи пізно гальмівні колодки зношуються, при цьому погіршується якість гальмування, в автомобілі з’являються сторонні шуми. Знос колодок легко перевіряється — найчастіше вистачить оцінити їх товщину візуально через отвори в колісних дисках. Іноді для огляду необхідно зняти колесо.

Глухий шум при гальмуванні

Видавати сторонній шум гальма можуть і через потрапляння стороннього предмета в простір між гальмівним диском та колодкою. Таким предметом може бути звичайний камінчик. Тому при перевірці дії гальм потрібно спершу уважно оглянути колодки на предмет зносу. Можливо, міняти їх не доведеться, якщо причиною скреготу є такий дрібний камінчик. Щоб переконатися в наявності стороннього тіла між колодкою та диском і видалити його, найчастіше необхідно від’єднати гальмівний супорт.

При гальмуванні машину тягне вбік

Якщо машину, що рухається раптом повело вбік, це може свідчити про проблеми з гальмівною системою. Скоріше за все, має місце заклинювання супорта, оскільки при цьому виникає сильне тертя на одному з коліс, в результаті чого це колесо починає гальмувати машину і відводити її вбік. Інші три колеса при цьому рухаються вільно.

Відчувається вібрація при гальмуванні

Вібрація педалі гальма зазвичай сигналізує про деформації гальмівних дисків. Нерівності на їх поверхні змушують вібрувати супорт, який передає дію на педаль. Вібрувати може і рульове колесо, особливо при деформації передніх гальмівних дисків.

Педаль гальма провалюється при натисканні

Педаль, що провалюється перед гальмуванням іноді свідчить про знос, але частіше за все проблема полягає в несправності гідравлічної системи. Зазвичай це пов’язано з витоком гальмівної рідини, а іноді відбувається і при попаданні повітря в систему. Перевірку можливого витоку проводять, залишаючи під машиною на стоянці шматок білого картону або паперу. Після тривалої стоянки по плямам на матеріалі можна визначити, чи був витік.

Гальмівну систему для автомобіля можна купити в компанії АТЛ (веб-сайт atl.ua).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ