В Україні стартує кампанія «Жінки – ключ до миру»

0
62

ООН Жінки в Україні розпочинає кампанію «Жінки – ключ до миру» з нагоди 20-річчя підписання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Ключовим закликом резолюції є обов’язкове, постійне та цілеспрямоване включення жінок до всіх аспектів мирних процесів.

Залучення жінок до миротворчих процесів приносить кращі результати. Факти очевидні: присутність жінок за столом мирних переговорів підвищує ефективність та посилює відповідальність за виконання угод. Участь жінок також сприяє налагодженню більш тривалого миру, оскільки завдяки їхнім зусиллям домовленості виходять за межі території влади, враховуючи реалії звичайних людей.  Мирні процеси за участі жінок у якості свідків, підписантів, посередниць та учасниць перемовин продемонстрували 20% збільшення ймовірності укладення мирної угоди, що тривала б довше 2 років, та на 35% – мирних угод, тривалістю 15 років. Крім того, коли жінки беруть участь у протестах, вони залишаються мирними.

Втім, незважаючи на вагому роль жінок, в Україні вони часто залишаються осторонь політичних процесів і перемовин. Мета кампанії «Жінки – ключ до миру» – змінити цю тенденцію, підвищивши рівень обізнаності про їхню роль у мирних процесах, а також розповісти реальні історії тих жінок, які опинились в епіцентрі конфліктних ситуацій.

Кожній з таких історій буде присвячено один із дев’яти сюжетів, які покажуть в ефірі телеканалів 1+1, ICTV та СТБ.  Їх героїні – лікарі, викладачки, підприємниці, військові ветеранки, громадські активістки, очільниці груп самодопомоги та центрів соціальної реабілітації – це лідерки, які не лише вирішують наслідки конфлікту у власному житті, але й продовжують допомагати робити це іншим.З моменту прийняття Резолюції 31 жовтня 2000 року значно збільшилась кількість жінок та жіночих груп у перемовинах, які виконують роль офіційних посередників або підписантів, а також збільшилось вживання гендерно-чутливої мови у мирних угодах.

З метою подальшого впровадження положень резолюції «Жінки, мир, безпека», 28 жовтня український Уряд затвердив Національний план дій з її виконання на 2021-2025 роки, який окреслює нові цілі та зобов’язання для залучення жінок.

Кампанія «Жінки – ключ до миру» триватиме до 31 листопада. Слідкувати за розгортанням кампанії  можна буде на сайті проєкту, а також на сайтах і сторінках ООН Жінки та телеканалів-партнерів. Кампанія реалізується структурою ООН Жінки за підтримки Урядів Норвегії, Швеції, Канади, Данії та Європейського Союзу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ