На Тернопільщині правоохоронці шукають злочинців там, де їх і близько нема

0
2439

У Підволочиському районі до одиноких пенсіонерів, які отримали до Дня людей похилого віку подарунки, навідалися поліцейські.

Проте 87-річну Юлію Григорівну в селі Жеребки правоохорнці не знайшли. Її дім має два входи. Переплутали двері.

 

– Кожного року соціальні працівники приносять нам продукти, – розповідає пенсіонерка. – На Різдво. На Великдень пасочку і ковбаску. На Миколая. А чому тим поліція зацікавилася?

– До Дня людей похилого віку впродовж 10 років роздали продуктові набори одиноким. – коментує Оксана  Капелусь, керівник територіального центру надання соціальних послуг Підволочиської селищної ради. – Поліцейський повідомив мені, що відкрито кримінальне провадження щодо підкупу виборців. Старші люди поліцію в хаті сприймають негативно. Асоціації, наче соціальні працівники – злочинці.

Цю акцію ми проводимо щорічно. Надаємо продуктові набори. Люди мають мізерну пенсію і це є прояв уваги до них. Також допомагаємо родинам учасників АТО і потребуючих, які знаходяться в нас на обліку. Допомогу даємо не лише 1 жовтня, але і на Миколая, Різдво і Паску. У травні у зв’язку з карантином роздавали такі продуктові набори. Постійно залучаємо меценатів, які нам допомагають. І цього разу згідно установчих документів, планів робіт, які в нас затверджені в січні, згідно з наказами, ми заготовили асортимент круп для здійснення акції. Крім надання соціальних послуг, спілкування і опіки одиноким ще потрібні продукти харчування.

У громаді є близько 270 людей. Оксана Капелусь каже, що розділяються з колегами на групи, роз’їжджаються автомобілями в різні напрямки і розносять подарунки. Вона також мала можливість побувати в кількох хатах.

– Ми роками даємо подарунки одиноким, але такого цькування на дії наших працівників та тиску політичних опонентів у нас ще не було, – каже пані Оксана. – Почалося брудне політичне переслідування, обвинувачування у підкупі виборців. Це було би великим приниженням – ходити по стареньких особах і випрошувати голос. Соціальні працівники просто виконують свою роботу. Старше покоління має великий життєвий досвід і саме в них ми можемо тільки повчитися, запитати поради, адже за плечима у них свої досягнення і багато пережитого. Запрошую усіх опонентів прийти у стаціонарне відділення пансіонату для літніх одиноких людей. Хай заглянуть в глибину їх очей і відчують їхню тугу і жаль через те, що вони обмежені в спілкуванні і увазі родичів. До речі, на цих фото, які опублікували в соціальні мережі, є продукція, яку ми не фасували. Їх виставили зацікавлені особи у брудній політиці.

До Оксани Капелусь вже кілька днів телефонують соціальні працівники. Говорять: «Чомусь ходить поліція і питають про цю допомогу, що ми роздавали. Ми щось погане зробили?». Жінка заспокоює колег, що діяли за планами згідно документів. Детальніше розповіла соціальний працівник села Галущинці Любов.

 

Михайло Схаб, староста Галущинців здивувався, що поліцейські не запросили його, коли ходили розпитувати одиноких.

А цей чоловік не злякався поліцейських. Михайло Пічак каже, що правоохоронцям варто найперше розслідувати справи там, де розкрадають мільйони.

А от заступник директора територіального центру Сергій Потомський звертається до всіх учасників політичної гри місцевого рівня.

«Хто вас переконав в тому, що ви здатні управляти людьми? – пише він. – Інтернет, телевізор, чи власний егоїзм?  Чи думали ви про це, як вплинуть ваші кроки на значну кількість людей, коли ви дискредитуєте соціальну службу громади, з якою в майбутньому вам прийдеться надавати допомогу тим же знедоленим людям. Чи захочуть вони від вас отримувати допомогу, коли у кожну хату ви наслали поліцію? Чи знаєте ви, що людині взагалі важко перейти рубіж осмислення себе знедоленим, знаєте скільки зусиль потрібно покласти для врегулювання довіри до безкорисності? Я думаю що наступна натуральна допомога від соціальної служби буде відкинута тими знедоленими людьми, з гаслом – «Не хочу вашої допомоги, і не хочу поліції на подвір’ї».

Подумайте, перш ніж компроментувати нашу діяльність, скільки вкладено праці, і в такі нелегкі часи все ж таки багато зроблено. Свідомість людей вже настільки викривлена, що стало неможливо відрізняти добро від зла. Задумайтеся».

 

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ