Це все вже було – 11 років тому українців лякали «свинячим грипом»

0
1359

В Україні оголошено карантин у дев’яти областях і заборонено усі масові заходи. Ви думаєте мова йде про сьогоднішній день? Аж ніяк. Це було 30 жовтня 2009 року. Тоді Україну атакував грип H1N1, так званий «свинячий грип».

І тоді, як і сьогодні у центрі епідемії опинилися саме Західні області – Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька і Львівська.

А вже на 5 листопада зареєстрували понад 763 тисячі хворих на грип та ГРВІ. Госпіталізували майже 40 тисяч людей, з яких більше 16 тисяч діти.

Як і сьогодні так і тоді влада виявилася не готовою до цього виклику. У лікарнях не було ні засобів захисту, ні необхідної кількості ліків.

Верховна Рада терміново прийняла постанову про закупівлю апаратів штучної вентиляції легень. (Скільки їх було в українських лікарнях на момент початку сьогоднішньої пандемії?) На боротьбу з епідемією додатково виділили 608 мільйонів гривень.

Лікарям, які мали справу з хворими на пандемічний грип, виплачували по чотири місячних оклади, а у випадку хвороби чи смерті під час виконання службових обов’язків надавали матеріальну допомогу у розмірі 100 тисяч гривень.

У Тернополі захворіли 25 відсотків лікарів-інфекціоністів. З аптек миттєво зникли марлеві пов’язки і антивірусні засоби.

Уряд, який тоді очолювала сьогоднішня жертва коронавірусу Юлія Тимошенко, закупив велику партію «Таміфлю». Тільки у жовтні 2009 року люди закупили антивірусних медикаментів на 1,5 мільярда гривень.

Під час тієї епідемії на грип на ГРВІ захворіли майже 5,6 мільйона людей. 345 тисяч госпіталізували. Від ускладнень померло 1125 осіб. Хоча та ж Юлія Тимошенко називала дещо іншу цифру померлих – 3822.

Тоді також відбувалися доволі незрозумілі речі. 30 жовтня міністр охорони здоров’я заявив, що в Україні почалася епідемія «свинячого грипу». А 2 листопада головний санітарний лікар заявив, що є лише епідемія звичайного грипу і то лише у Західних областях. І що на «свинячий грип» захворіло усього 14 людей, троє з яких померло.

Тоді ж МОЗ оприлюднило дані щодо смертності  від пневмоній. В 2005 році померло 5484 людини, у 2006 – 5484, у 2007 – 6552, у 2008 – 6464.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ