На Хмельниччині фермер організував успішний бізнес на вирощуванні трави

0
788

Родина Прудивусів із селища Стара Ушиця, Кам’янець-Подільського району Хмельниччини, вирощує різноманітні лікарські трави у своєму господарстві.

Деталі: Вже понад 15 років фермери змогли зробити з сімейної справи вдалий бізнес. Вони не лише вирощують рослини, а й збирають дикорослі.

Коментар: Працюємо з дикоросами: звіробій, деревій, материнка, мати-й-мачуха, подорожник, пижмо, полин, глід, акація, мальва, чистотіл, кропива, та інші… Багато всього – десь до 50 видів рослин вирощуємо, заготовляємо і закуповуємо в населення“, – розповідає про досвід фермер Микола.

Рослини родина вирощує без добрив та пестицидів. Запевняють – продукція проходить лабораторні дослідження на вміст екстрактивних речовин, важких металів, фунгіцидів і гербіцидів.

Коментар: Обробіток ґрунту у нас механічний, висіваємо вручну. Думаємо про органічне виробництво, однак ще не оформили органічний сертифікат, бо це дуже бюрократично складна справа“, – розповідає власник бізнесу.

За сезон фермер вирощує близько 10-15 тонн трав, приблизно стільки ж збирають дикорослих. Земельна ділянка ферми становить близько шести гектарів землі, ще 30 орендують.

Вирощені та зібрані цілющі рослини сушать, пакують, пресують та відправляють у тюках на фармацевтичні фабрики. Фермери продають трави й самі. Роблять близько 30 видів цілющих чаїв, які продають на ярмарках та виставках.

Джерело: сайт Agro-business

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ