Сім’я з Тернопільщини через багато років знайшла родичів аж у Новій Зеландії

0
616

Жінка з містечка Путаруру Марія Дутхет розповіла місцевому виданню «Stuff» про те, що її мати-українка і батько-поляк втекли від Другої світової війни з Чортківщини, рятуючись від загибелі. Вирішили почати нове життя в Новій Зеландії, діставшись до неї паромом. – повідомляє ЧортківCity

Перед відправленням на паром з Італії до Нової Зеландії батькам пані Марії довелося записатися як поляки, мабуть з міркувань безпеки. В самому низові списку пасажирів помічаємо три імені під прізвищем Панасюк, котрі і є її рідними.

– Моя мати була старшою з чотирьох братів і сестер, і коли їй було 19 років, німці викрали її на роботу в Німеччину. Там і познайомилася з своїм майбутнім чоловіком. Батько помер, коли йому був 51 рік, а мама у 65, – зазначила пані Марія.

Після декількох років безуспішних спроб її сестри розшукати велику сім’ю і двох поїздок до Європи жінка майже змирилася з тим, що вони ніколи не відшукають своїх рідних. Але все змінилося, коли вона приєдналася до мережі SeniorNet.

Більше дев’яти місяців по тому жінка отримала доленосну відповідь: «Ей, ось фотографія моєї матері, коли їй було 19 років», і зауважила, що пошук йде з України.

– Коли я натиснула на MyHeritage і там натрапила на лист з даними, в якому його автор представився, хто він. Як виявилося, це був син моєї двоюрідної сестри – Володимир Мацьків, котрий нас також шукав. Там була навіть адреса електронної пошти. Я не могла в це повірити! Наші родичі шукали нас з 1993 року, але не змогли знайти.

Спілкуємося через Facebook. Завдяки цій соцмережі тепер у мене є світлини всієї родини моєї матері. Очевидно, сім’я моєї матері теж шукала мою матір, бо не знала, яка її доля, – сказала пані Марія Дутхет.

І ось минулого року родичі із Нової Зеландії прибули на батьківщину своїх батьків – у Шманьківці, що на Чортківщині, аби побачитися зі своїми рідними, яких шукали не один десяток років
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ