Жінка з Івано-Франківська розповіла, як гральні автомати калічать людські життя

0
924

34-річна жителька Івано-Франківська Оксана Т. кілька років пропрацювала касиром у залі ігрових автоматів. Жінка не захотіла назвати своє прізвище, відмовилася і сфотографуватися, зате погодилася відверто розповісти про свою роботу.

Оксана влаштувалася на цю посаду бо, на той час там була відповідна зарплата. Але вона навіть уявити не могла, свідком яких жахів їй доведеться стати.

Її робочий день починався з прийому каси. А грошей, після нічної зміни, залишалося дуже багато. Адже азартні гравці не зупинялися до того часу, поки не програвали практично все. Інколи здавалося, що за терміналами сидять нездорові люди, а якісь зомбі, для яких весь сенс життя у натисканні отих клавіш, в очікуванні виграшу. Бувало таке, що омріяний виграш таки випадав, але людина замість того, щоб забрати гроші і піти, продовжувала грати. І грала до тих пір, поки не програвала все.

Коли гроші закінчувалися, клієнти підходили до касира і просили дати зіграти ще раз, а в оплату пропонували цінні речі. В хід йшли обручки, золоті прикраси. Ось тільки касири відмовлялися таке брати. Тоді клієнт йшов у найближчий ломбард і здавав коштовності за безцінь. Повертався у зал і знову програвав.

Бували клієнти, які приходили, програвали кілька гривень і йшли. Але через деякий час вони ставали заручниками ігрових автоматів і починали програвати все більше і більше грошей.

Були серед азартних гравців і жінки, хоча частіше все ж грали чоловіки.

Оксана бачила як люди змінювалися прямо на очах. На перших порах до залу приходив заможний, впевнений у собі чоловік, а за якийсь час він перетворювався на хворобливу людину з нездоровим блиском в очах. І це ще не найгірше – бувало, що гравців калічили. Адже, програвши все, вони брали гроші у кредит, а повернути борг не могли, бо все програвали. Замкнене коло. Люди позбувалися машин і квартир.

І все ж були такі, яким вдавалося перемогти цю біду. За ними стояли люблячі люди – батьки, сім’я, друзі, які докладали максимум зусиль, щоб допомогти справитися з проблемою. Але таких людей дуже мало. Більшість клієнтів ігрових автоматів – це люди з поламаними долями.

Оксана вважає, що заборонити ігрові автомати було дуже правильним рішенням і не може зрозуміти, чому влада знову хоче це дозволити. Невже оті гроші, які підуть в бюджет, важливіші за людські долі? – підсумовує жінка

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ