Де на Хмельниччині є каньйони просто неймовірної краси (фото)

0
2100

Напевно усім відомо, що найбільший кань ой у світі знаходиться в Америці. Він так і називається «Великий каньйон». Його протяжність майже 380 кілометрів, а глибина 1800 метрів. На Україні такий великих каньйонів нема. Зате значна частина, нехай і значно менших, знаходиться саме на Хмельниччині. І вони справді неймовірно красиві.

Каньйон Смотрича, Цвіклівці

Річка Смотрич, як ніж масло, ділить колись єдине село Цвіклівці на дві половини — власне сільську та дачне селище. Напевно, це найкрасивіше місце в околицях Кам’янця-Подільського: свої останні кілометри перед впадінням в Дністер річка Смотрич проходить максимально красиво.

Каньйон Смотрича, Цибулівка

Від Кам’янця Смотрич тече в глибокому каньйоні практично до свого впадіння в Дністер. На фото — меандри річки між Кам’янцем-Подільським і селами Цибулівка і Зубрівка.

Каньйон Смотрича, Кам’янець-Подільський

Мабуть, найвідоміше місто, повністю оперезане крутим каньйоном — Кам’янець-Подільський. Смотрич затягнув навколо острова Старого міста тугу петлю. З неба ця петля схожа на букву омега, чи то на сердечко. Один з головних туристичних магнітів України, Кам’янець славиться своєю Старою фортецею, найдавнішою зі збережених ратуш в Україні, кафедральним Петропавлівським костелом і кварталами старих вірменських будинків. Побачити всю красу каньйону найлегше з повітряної кулі: Кам’янець вважається столицею українського повітроплавання, і політати тут можна в будь-який день, була б погода.

Каньйон Тернавки, Врублівці

Каньйон річки Тернавки між селами Китайгород і Врублівці Кам’янець-Подільського району можна добре розглянути хіба що з повітря: береги річки вкриті лісами.

Каньйон Збруча, Чорнокозинці

З замкової гори в селі Чорнокозинці Кам’янець-Подільського району Хмельницької обл. відкривається приголомшливий вид.

Каньйон Жванчика, Жванець

Замками багатий не лише Збруч. Неподалік від впадіння Жванчика в Дністер, в селі Жванець Кам’янець-Подільського району височіють руїни середньовічних укріплень.

Китайгородська стінка

Еталонний розріз силуру, відомий геологам і географам всього світу. Тільки біля села Китайгород Кам’янець-Подільського району силурійські поклади спостерігаються в повному розрізі. А ще в селі є костел XVIII століття і вмираючий дворянський маєток.

Підготовлено за матеріалами UKRAINE IS

Фото з квадрокоптера Ірини Пустиннікової

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ