Міський голова Івано-Франківська не боїться репресій з боку влади

0
560

Руслан Марцінків ПРО СТАТИСТИКУ, КАРАНТИН, ДОПЛАТИ МЕДИКАМ ТА ЕКОНОМІКУ

 Отже, в області маємо 965 підтверджених випадків зараження та 54 – летальні. За останню добу не зафіксовано смертей серед франківців – це хороша новина! Також за останню добу госпіталізовано лише 6 пацієнтів по ургенції до ЦМКЛ.
Загалом, швидких тестів проведено в місті майже 2 тисячі, 584 – позитивні результати. 277 жителів міста мають чи мали підтверджений коронавірус.

Тепер анонсовані ДОПЛАТИ МЕДИКАМ!
У четвер з держбюджету поступило 1 млн 400 тисяч гривень на виплати премій за березень. Звісно, що цих коштів недостатньо. Бо з міського бюджету ми виплатили у березні 6, 5 млн грн.
Цей 1 млн 400 тисяч грн розділили між ЦМКЛ – 1 млн грн та МКЛ №1 – 400 тисяч.
Також з 1 квітня НЦЗУ підписало договори з комунальними медичними закладами.

Буквально в останній день підписали з дитячою лікарнею. Не розуміємо в чому затримка, але все ж вдалося підписати. Наразі є проблема зі стоматологічними кабінетами. Адже поки працюють лише ургентні кабінети.

Величезна проблема з виплатами зарплат працівникам міських поліклінік. Адже не вистачає 1 млн 600 тис грн на ці потреби. Тому шукаємо кошти з міського бюджету. З четверга почали виплачувати допомоги медикам, що боролися з коронавірусом. До слова, не лише міських лікарень, але й центру первинної медичної допомоги, працівникам легеневого диспансеру та станції швидкої допомоги. Виплачуємо ці премії як матеріальну допомогу жителям франківська. Дякую депутатському корпусу, що долучилися до підтримки медикам.

Тепер ЩОДО КАРАНТИНУ!
Насправді, є ряд рішень та обмежень, які вважаю, що можна послабити. Зокрема вважаю, що недоцільна заборона на відвідування кладовищ. Також переконаний, що можуть працювати ряд магазинів з дотриманням усіх норм та вимог. Ініціювати це як місцеве рішення не буду. Адже однаково його оскаржують у судах і поліція штрафує підприємців. Хоча вважаю, що органи місцевого самоврядування мають бути наділені повноваженнями щодо регулювання обмежень на місцях. Тому звертаюся до уряду і надіюся на здоровий глузд. Дай, Боже, розуму прийняти дійсно мудре рішення.

Ще кілька слів ПРО ЕКОНОМІКУ
У березні місто втратило більше 50 млн гривень доходу. Ситуація досить напружена. Багато чого, зрозуміло, не вдасться реалізувати. Адже навіть місцеве самоврядування зараз позбавлені можливості взяти кредити. Тому доводиться обирати пріоритети. Звісно, що першочергово це буде виплати заробітної плати та виконання захищених статей. Також не відмовляємося від проведення робіт зі з’єднання Бульварів, розвитку комунального транспорту (електронний квиток та нові маршрути), а також – ремонти дворів та доріг. До слова, дякую тим підприємцям, що погодилися виконувати ці роботи у борг.

Хочу зазначити, що побував на допиті по 2-х кримінальних справах. Вважаю їх безглуздими. Адже одну відкрили через намагання врегулювати питання з недотриманням карантину особами ромської національності. А іншу – через роботу ринків, коли офіційної заборони уряду ще не було… Але хочу наголосити. Я не прогинав голову ні перед яким режимом. А закон повинен бути один для всіх!
Дякую усім франківцям за терпіння, відповідальність та дотримання всіх норм карантину. Здоров’я всім нам!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ