Тернопіль першим серед українських міст закупив тести на визначення коронавірусу

0
501

Нещодавно система Prozorro проаналізувала ситуацію з держзакупівлями тест-систем в розпал епідемії COVID-19. Як зазначають експерти першими ПЛР-тести, які є найбільш точним методом діагностики COVID-19, закупили у Тернополі за кошти міського бюджету. Також мерія профінансувала закупівлю 1500 так званих експрес-тестів на COVID-19. Ці тести активно використовувалися по всій Тернопільській області. Більше число тестів, порівняно з іншими областями, є однією з причин високого відсотку виявлених людей з COVID-19.

Чому важливо робити ПЛР-тести на коронавірус

Експрес-тести не завжди точні, іноді вони не підтверджують наявність COVID-19 в інфікованих. Тому, за словами начальника відділу охорони здоров’я і медичного забезпечення Тернопільської міської ради Василя Даньчака, «якщо експрес-тест показав позитивний результат на COVID-19, то ми на лабораторному рівні обов’язково робимо лабораторну діагностику шляхом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР-тест). Це є більш точний спеціалізований тест на коронавірусну інфекцію”.

Експрес-тести для діагностики коронавірусної інфекції роздали сімейним лікарям Тернополя. ПЛР-тести проводяться у лабораторному режимі.

Саме завдяки наявності у Тернополі і експрес-тестів і ПЛР-тестів, вдається оперативно виявляти інфікованих та швидко починати їх лікування. Чим більше тестують потенційно хворих, тим менше шансів їм заразити інших.

Тернопільські тести також використовують у районних лікарнях

Міський голова Тернополя заявив, що експрес-тести та ПЛР-тести, які були закуплені на кошти міського бюджету, надані у розпорядження районних лікарень.

«Експрес-тести будуть використані лікарями першої ланки. Вони замовляють з-за кордону. Та й попит на тести надзвичайний, – на черзі не тільки державні, а й приватні клініки. Ми досі не отримали жодних тестів, які були обіцяні МОЗ, їх просто немає в Україні, тому ці тести, які прийшли у Тернопіль, вони є винятково за гроші міського бюджету”, – каже міський голова Сергій Надал.

Централізоване постачання ПЛР-тестів обіцяють лише наступного тижня

Поки у Тернополі лікарі активно використовують ПЛР-тести, Міністерство охорони здоров’я очікує лише за декілька днів отримати подібні тести українського виробництва. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на онлайн-брифінгу.

«Тести ми очікуємо від українського виробника отримати в кількості 20 тисяч ПЛР-систем, які дозволять протестувати близько 2 млн досліджень. Тести вже повинні бути на наступному тижні», – пообіцяв Ляшко. За його словами, український виробник готовий виробляти близько тисячі ПЛР-тестів на добу.

Сподіваємося, що українські ПЛР-тести надійдуть й на Тернопільщину.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ