На Тернорільщині не допускатимуть видачу липових лікарняних

0
333

Ніхто в наш час не застрахований від проблем, хвороб, нещасних випадків. Часом здається, що все стабільно, але це не так. Ти думаєш, у тебе під ногами твердий грунт, але найчастіше це – ілюзія. Усі ми вміємо бути мудрими збоку, коли проблема не стукає в наші двері. Але як тільки, скажімо, важка недуга перевертає світ, дивишся на усе під іншим кутом.

У нас солідарна система багатьох стратегічних напрямків господарювання. Скажімо, усі, хто офіційно працюють, платять соціальний внесок, але не всі часто хворіють. «Чому я, – запитувала одна економічно підкована знайома, – платила цілий рік державі зі своєї зарплати свої кровні внески, не ходила на лікарняний, а хтось щомісяця лікується та ще й реабілітаційні путівки бере». Та зовсім випадково виявили у цієї знайомої онкологію. Лікується довго і Богу дякувати, успішно, бо вчасно діагностували хворобу. На лікарняному третій місяць і це ще не завершення її довгої дороги до звичайного життя без медикаментів та важких процедур. Так що солідарна система турбується якраз про такі життєві колізії.

Усі ми не застраховані від подібних випадків. Та хотілося б, аби вони обминали нас десятою дорогою і наші внески допомагали іншим… Громадянська позиція має спрацьовувати в нас, адже стільки довкола тих, хто потребує державної підтримки у боротьбі з раком, туберкульозом, гепатитом, діабетом, іншими важкими недугами. Та бувають випадки, коли листками непрацездатності користуються, аби вирішити свої приватні справи, відпочити.

Директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена Дума нещодавно на нараді акцентувала увагу керівників структурних підрозділів Фонду на пріоритетному забезпеченні стабільності виплат допомог по тимчасовій втраті працездатності застрахованим особам.

«Наше спільне завдання – забезпечити безперебійну та добросовісну роботу. Першочерговим є наведення ладу у фінансуванні лікарняних: необхідно організувати належну роботу щодо перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності і розрахунків їх сум. Зокрема, має бути налагоджена ефективна співпраця із закладами охорони здоров’я з метою недопущення зловживань у видачі лікарняних», – зазначила директор виконавчої дирекції Фонду Олена Дума.

Усі знаємо: держава існує, охороняється і розвивається особистою участю кожного. Усі ми – держава, яка міцна кожним з нас. І неправда, що від кожного нічого не залежить – не так давно мали можливість переконатися у зворотньому. Та досі чимало людей прагнуть жити в Україні – розвинутій, європейській – і не платити податки. Мати своєчасне соціальне та пенсійне забезпечення, яке стосується всіх категорій громадян та ігнорувати наповнення бюджету країни.

Дбати про розвиток та добробут держави як про свій власний – є виконанням морального закону. Це і глибина християнської чесноти та любові до свого народу, це і припис, як маємо поводитися і ставитися до тих, хто поруч.
З.Замкова

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ