Як почати займатися йогою та навіщо це потрібно

0
345

Йога – це практика, що включає розумові та фізичні вправи та може похвалитися 5000-річною історією в давньоіндійській філософії. Різні стилі йоги поєднують фізичні пози, дихальні прийоми та медитацію чи розслаблення.

За останні декілька десятиліть йога стала надзвичайно популярною. Однією з їпереваг є те, що нею можна займатися практично будь-де та будь-коли. Йога – на слуху у всіх.

Напевно, ви вже чули про дивовижні переваги йоги для здоров’я. Серед них – зниження артеріального тиску, сприяння схудненню, зниження стресу, врегулювання метаболізму, підвищення гнучкості, покращення сну та підвищення імунітету. Скоріше за все ви вже також знаєте, що йога може заспокоїти ваш розум, допомагає відновитись після перенесеної травми та знайти внутрішній спокій.

Деякі з ваших друзів, мабуть, також захоплюються йогою та постійно розповідають, як вона допомогла їм та вплинула на загальний стан здоров’я. Кожна друга знаменитість (актори, музиканти, спортсмени…) вже зізналася, що практикує йогу – Дженніфер Еністон, ЛеБрон Джеймс, Селіна Лін, Юрій Горбунов, Віра Кекелія – список можна продовжувати безкінечно. Вас цікавить цей ажіотаж, але, можливо, щось ще стримує? Можливо, наша стаття допоможе вам також приєднатися до армії шанувальників йоги.

Найкраще в йозі це те, що тут не існує мінімальних вимог і немає «кінцевої мети». В йозі не існує таких понять, як достатньо чи не достатньо вправ. Це практика, яка постійно розвивається разом з вами і завжди знаходиться на тому самому рівні, що і ви. Деякі вправи та пози будуть даватися легко, а деякі – вимагатимуть більше зусиль. Можливо, ви без проблем можете торкнутися пальців на ногах, а от глибоко вдихнути – може й не вдатися з першого разу. Або навпаки.

В йозі не існує ієрархії та таких понять як «я професіонал в йозі». За оволодіння позами також не видають призів. Йога – це робота з саме тим, що у вас уже є. Аспекти занять йогою, які вам здаються складними – це ваші найбільші вчителі, а не слабкі сторони.

Як почати займатися йогою

Перший крок: вирішіть, де ви хочете почати займатися йогою. Варіантів є декілька. Можна піти в студію йоги і мати особистого інструктора. Місцеві тренажерні чи оздоровчі клуби іноді пропонують безкоштовні заняття йогою або ж платні групові заняття. Можна також почати займатися самостійно вдома – існує чимало відео та інтернет-ресурсів, які введуть вас у курс справи.

Новачки найкраще засвоюють основи йоги саме в спеціалізованих студіях, де інструктори зазвичай досвідчені. Такі студії часто організовують спеціальні класи для початківців. Проведіть невелике дослідження в Інтернеті, щоб побачити, чи є у вашому районі чи населеному пункті такі студії. Поцікавтеся, які стилі йоги вони пропонують. Звичайно, читання довгих списків незнайомих слів та понять може видатися нелегким заняттям, але нічого страшного тут немає.

Який вид йоги вибрати

Пам’ятайте: якщо ви не впевнені, чи підходять вам ті чи інші заняття, зателефонуйте чи надішліть електронного листа в студію заздалегідь. Місцевий інструктор з радістю розповість вам, чи будуть ці заняття занадто важкими для початківця та чи можна обрати легший варіант.

Шукаючи заняття йогою для початківців, звертайте увагу на такі слова, як «хатха йога», «інь йога», «проста йога», «йоенгай йога», «відновлююча йога» або «йога для релаксації».

Хатха-йога – це загальний термін для занять йогою, що заснована на рухах. Хатха-йога – хороший вибір для початківців. На заняттях інь-йогою та відновлюючою йогою вам доведеться утримувати пози довше. Зазвичай тут використовуються спеціальні реквізити – блоки, валики та ковдри. Вони допомагають прийняти більш комфортне положення.

Якщо вам здається, що деякі стилі йоги – поза вашими можливостями, то це зовсім не так. Однією з переваг йоги є те, що можна експериментувати з численними видами та підвидами або навіть комбінувати ті вправи та пози, які подобаються найбільше.

Інші класи можуть зосереджуватися більше на розвитку сили та витривалості. Заняття віньяса флоу йогою проходять у більш динамічному темпі і, як правило, включають так звані вітання сонця, ряд базових поз йоги, включаючи позу гори та собаки, що дивиться вниз.

Силова йога, ундаліні йога, йога Аштанга, Бікрам та гаряча йога включають більше фізичних навантажень. Йога Бікрам проводиться в приміщенні з теплою температурою, як і гаряча йога.

Гаряча йога – це, як правило, віньяса-йога або клас силової йоги, який проходить у приміщенні з підвищеною температурою і вологістю, що має на меті допомогти м’язам розтягнутися і розслабитися.

Нарешті, важливо зрозуміти, що є безліч нефізичних форм йоги. Сюди можна віднести медитацію, пранаяму або дихальні прийоми та йогу нідру – глибоку форму розслаблення.

Отож, знайшовши підходящий вид йоги та місце, де ви хотіли б нею займатися – можна приступати до самих занять. Що найважливіше пам’ятати про свій перший урок з йоги? Не хвилюйтеся! Все, що потрібно робити – це слідувати інструкціям. Спробуйте приглушити голос, який постійно запитує: «Чи правильно я це роблю?», «Чи не думають люди, що я виглядаю безглуздо?»

Переваги йоги для здоров’я приходять не від порівнянь себе з іншими, а від того, що ви вчитеся розвивати зв’язок між вашим розумом та тілом.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ