«А в тебе немає своїх дітей?», – в цей момент я роблю таке лице, як на фото

0
929

“А в тебе/у Вас немає своїх дітей!!!”. І в цей момент я роблю ось таке лице, як на фото, коли читаю чи чую таку фразу.

Починаю в уяві перераховувати своїх знайомих, які старші за мене або одного віку, або трішки молодші за мене і в них теж немає дітей. Що робити цим жінкам?

…тись. Додавайте самі дієслова.

Але в цей момент згадую своїх 20 років роботи з дітьми різного віку. Сотні дітей, які влітку відвідують спортивний табір, ось вже шосте літо. Сотня консультацій та тренувань дітей щомісяця.

Таке мені говорять до багатьох ситуацій, де я намагаюся дати мамі рекомендації.

Однією з таких ситуацій це є… як вкласти дитину до 7 років спати о 21-й годині.

Особливо це питання загострюється, коли відмовляю тренувати чи консультувати дітей після 18-ї години.

Щоб вкласти дитину о 21-й годині… навіть не вкласти, а щоб вже спала…потрібно о 20-й почати готуватися до сну.

Тобто не гойдада на руках тата. Не переглядати телевізор чи гаджет з мультиками. Не гратися після 19-ї в рухливі ігри з бабусею чи з дідусем. І багато іншого.

Після 19-ї години все йде до підготовки до сну. Так, це не про всіх дітей говоримо. Так, це все не відразу робити. Так, це потрібно обговорити з домашніми.

Але я надаю рекомендації батькам, як і з чого все почати.

У неділю мала консультацію по вайберу з українкою, яка проживає в одній тих кращих європейській країні. Взагалі планувалася розмова допомогти мамі щодо покліпшення фізичного здоров’я після народження другої дитини. Ще порадити, як займатися фізичними вправами зі старшою дитиною вдома. Оскільки є певні обставини, щоб віддати дитину до дитячого садка. Розмова відбувалася ввечері, а на другому кінці я чула дитячий голос. То в мене відразу виникло питання, чому малеча не готується до сну. І тут виявилося, що взагалі пізно засинає і вдень не спить.

Мамі надала алгоритм дій, щоб почати скоріше спати. А сама готувала для мами комплекс вправ і рекомендацій.

Яке було моє здивування, коли вчора отримала в месенджері повідомлення, що в обід старша донька почала спати і почала раніше укладатися. Важливим стало розуміння в сім’ї режиму дня.

Порушення постави, поганий фізичний розвиток, надлишкова вага, плоско вальгусна деформація стопи чи інші проблеми зі здоров’ям у ваших дітей???

Записуйтесь на консультацію.

Ліля ПРОЦЬ

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ