Через горілку поїздка на велосипеді для жителя Тернопільщини стала останньою

0
254

Скільки б не обговорювали проблему пияцтва на роботі на сторінках преси, скільки б не наводили жахливих прикладів – це буде малоефективним, доки відповідальні за безпеку праці особи, керівники підприємств та організацій не зрозуміють: розмовами тут не допоможеш. Відповідні служби мають усувати від роботи працівника в стані алкогольного спяніння, штрафувати на крупні суми, навіть за систематичне зловживання алкоголем звільняти з роботи. Тоді і напрацювання в напрямку виробничої дисципліни не буде сізіфовою працею.

Адже за даними пресслужби виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, 10% смертельних випадків на виробництві цього року трапились з працівниками у стані алкогольного сп’яніння.

Упродовж І півріччя 2019 року Фондом соціального страхування України було зареєстровано 2 335 потерпілих від нещасних випадків на виробництві, з них 56 осіб, або 2,4% знаходились у стані алкогольного сп’яніння. Кількість смертельних випадків загалом сягла 189 осіб, з яких 19 осіб знаходились у стані сильного алкогольного сп’яніння.

Працівникам у стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння заборонено перебувати на виробничих об’єктах. Такі працівники мають бути відсторонені від виконання робіт відповідно до вимог правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства або колективного договору. Робота в такому стані є частою причиною травм, зокрема, саме серед працівників у стані сп’яніння спостерігається високий рівень смертельного травматизму.

Найчастіше трапляються нещасні випадки при керуванні автомобілем у нетверезому стані, на будівництві працівники можуть в обід перекинути чарку. Але не так давно трапився страшний випадок з чоловіком, який їхав на велосипеді. Виконував ремонтні роботи в школі Тернопільського району. Разом з колегами постелили лінолеум, почіпляли ручки до дверей, прибирали штукатурку і виносили сміття. Багато чого треба було встигнути до початку навчального року. В обід потерпілий сказав, що йому потрібно з’їздити додому в особистих справах. Сів на велосипед і поїхав до жителя села, взяв у нього збрую для коня та подався додому. Але на той час чоловік вже мав у крові 1,55% проміле алкоголю. Збруя заплуталася в колесі, воно заклинило і чоловік впав, смертельно травмувавшись.

У смерті не спитаєш, де вона очікує. Може, якби він був тверезий, трагедії б не відбулося. А так цей випадок на облік Тернопільське відділення управління Фонду соціального страхування України в Тернопільській області не взяло, адже нещасний випадок трапився не під час виконання посадових обов’язків. Тобто його родина не отримає чималих виплат у разі смерті потерпілого.

Буває, що через алкогольне сп’яніння суми виплат сімям, годувальники яких загинули на виробництві, зменшують. Дійсно, чи винні діти, що їх батько заглядав до чарки… Проте, чому страхувальники мають своїми внесками компенсувати грубе порушення трудової дисципліни любителями оковитої? Якщо людина випиває в робочий час – хіба це може бути в інтересах виробництва? Якщо ми дійсно цивілізоване суспільство, маємо робити все, щоб рівень ризику був мінімальним.

У разі нещасного випадку на виробництві заклад охорони здоров’я повинен провести необхідні дослідження для визначення наявності в організмі потерпілого алкоголю (наркотичних засобів чи токсичних або отруйних речовин) і визначити ступінь його сп’яніння.

Відповідний висновок чи витяг з протоколу (з окремим позначенням у разі відмови потерпілого визначити ступінь сп’яніння), довідку із зазначенням діагнозу та його коду згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб і споріднених проблем охорони здоров’я і висновок про ступінь тяжкості травми згідно з Класифікатором розподілу травм за ступенем тяжкості, затвердженим МОЗ, заклад охорони здоров’я безоплатно надає протягом однієї доби з моменту одержання запиту від роботодавця та/або голови комісії з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння).

Загальні захворювання або невиробничі травми, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням, є підставою для відмови в наданні допомоги з тимчасової непрацездатності.

Після періоду відпусток працівники приступають до виконання своїх обов’язків на роботі. Тому варто їм нагадати про власну безпеку. Адже люди гинуть, в основному, не від впливу виробничих факторів, а через порушення трудової та виробничої дисципліни.

Г.Радзіх, заступник начальника управління – начальник відділу профілактики страхових випадків управління ВД ФССУ в Тернопільській області.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ