Як змінилася якість послуг у поїзді, відколи він з польського став українським

0
357

На превелике щастя маємо з жінкою можливість раз на рік у відпустку з’їздити до близького зарубіжжя, себто до Польщі (з наголосом, звісно, на востатнім складі). А потім мусимо ми з теї Польщі (знову ж таки з наголосом на востатнім складі) вертатися домів. І частенько вертаємо ми тим поцьонґом, що їде повз Перемишель ген до самого Лємберґу.

То я до чого. Довелося мені застати часи, коли тим міжнародним поцьонґом (чи то пак міжнародним причіпним вагоном) опікувалася залізниця польська. І, скажу я вам, зайти в той вагончик було фест як приємно, адже стрічав тебе поважний, тверезий, випрасований і, найголовніше, ввічливий пан; у купе чекала пляшечка польської мінералочки, кава/гербата з круасаном (усе це входило у вартість квитка); чистісінька постіль була вже застеленою; кондицьйонер працював, розетка працював, лямпочка працював ще краще. І двері зачинялися. І у виходкові було чисто. Звісно, вартував квиток у теє диво нетрохи, але то була Европа. З великої літери Е… Ключове слово – була.

То я до чого. До того, що потім тим самим вагончиком почала опікуватиси залізниця українська. 

Навіть не знаю, які вороги й зрадники в тім винні, але, як писав пан Подерев’янський, «тутже» усе змінилося наніц. Заварену в целофан рідну УЗешну постелю тепер тра стелити самому (а хто їздив тим поцьонґом з трьома койками в ряд, знає, як важко стелити постелю, підпираючи спиною стелю, та ще й стоячи врозкоряку в кращих традиціях Ван Дамма). Лямпа працює через раз, розетка – через два… Кави з круасаном задарма тепер «нєт і бить нє может». А з виходка містичним чином зникає папір. При тому, ціни залишилися вельми європейськими. То чого ж, крррррва маць, сервіс миттєво став таким «нашим»??! За ті ж гроші??!

Може, мені просто не щастить. Але чого я за свої чесні гривні мушу щоразу крутити в голові рулетку – що ж не працюватиме цього разу? І це при міжнародному, матері його тричі, сполученні! Про наші внутрішні поїзди я взагалі мовчу, бо, як то кажуть, біля екранів можуть бути діти і вагітні. 

Зате квитки перевіряють так ретельно, ніби я в Пентагон захожу, а не в місцеву чортопхайку…. Кррррва, та у мене при перельоті з Польщі до Італії документи перевірили швидше, ніж при переїзді зі Львова до Тернополя! Хто не вірит, розпитайте мою жинку, вона бігме не збреше.

Ху, виговоривси…

Дмитро ТАТАРІНОВ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ