Як у райцентрі на Тернопільщині люди збільшують житлову площу (фото)

1
2012

Невід`ємна частина багатоповерхівок – балкон давно перестав слугувати для містян можливістю мати свій невеличкий клаптик простору під відкритим небом, де б можна було посидіти за філіжанкою кави, почитати книгу чи газету (для нинішнього покоління більш зрозумілим порівнянням підійде – «повисіти» в Інтернеті з гаджетом в руках) тощо. – пише ЧортківCity

Брак місця, особливо в «коробках»-хрущовках союзних часів, іноді змушує багатьох з нас за рахунок балконів розширювати свою життєву площу, причому креативників і естетів тут не бракує.

Деякі зразки – справжні архітектурні шедеври! Принаймні у нашому Чорткові їх лік пішов на десятки.

Вони були першими

Першою жінкою на землі, яка спокусила Адама, як відомо, була Єва. Хтось мусів бути і в цьому починанні піонером.

Зовнішній вигляд і стан дерев`яних прибудов вказує на те, що їм не один десяток років. Можливо, тут живуть літні люди, яким не вгнатися за сучасною модою, чи теперішні власники десь гарують на чужині. Відчувається, що вони потребують рук. Особливо це помітно у порівнянні з «молодшим братом».

До кольору, до вибору

Головна умова можливості прибудови до балкону – наявність квартири на першому поверсі. Наскільки це буде законно – вже інше питання. Але без цього – ніяк. (Ну майже ніяк – дивіться нижче). Але якщо ви вже втілили свою мрію в реальність, причепурити, наповнити її кольоровими барвами не стане проблемою. Комусь хочеться, щоб будівля органічно вписалася в колір фасаду, іншому – навпаки. Уже в кого який смак.

Балкон-«домовся з сусідом»

Виключення з правил, описане у попередньому розділі. Якщо дозволить сусід поверхом нижче, можна й «сообразити» на двох, а то й на трьох.

«Близнюки»

Саме той випадок, коли хтось один своєю господарською жилкою не дає змоги спокійно спати іншим мешканцям будинку. А якщо вдома ще й дружина спекулює на цьому. «Он, Петренки як балкон розбудували. Ми що, гірші?»

Балкон-«корабель»

Оригінальна прибудова до балкону, чомусь трикутної форми. У Чорткові з австрійських часів збереглася подібна будівля, яку нарекли «будинок-корабель». От цікаво, як її всередині умебльовано?

Двоповерхова вілла з терасою

Завершує наш фотоогляд-рейтинг уже не квартира, а справжня двоповерхова вілла з просторою терасою, окремим входом і виглядом на внутрішній дворик. Тут реально втілена мрія, яку виношує чи не кожен мешканець багатоповерхівки – мати власний будинок за містом.

Ну і як після цього, перефразовуючи відому пісню, тебе не любити, Чорткове мій?

Любомир Габруський

Фото автора

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ