Які три міста з Тернопільщини увійшли у список двадцяти найкрасивіших міст України (фото)

0
2955

Портал ua.igotoworld.com склав список двадцяти найкрасивіших міст України. Зрозуміло, що як і будь-який інший рейтинговий список, він доволі суб’єктивний, але не може не радувати, що у топ-20 включили три міста Тернопільщини.

Лідерами списку є Київ, Львів і Одеса. Населені пункти нашого краю залишилися поза першою десяткою.

Заліщики

Мабуть, найперше Заліщики цікаві своїм розташуванням. Це таке собі місто-півострів, яке з трьох боків обіймають крутий меандр Дністра і дністровські кручі. Така локація посприяла формуванню тут середземноморського клімату, і Заліщики стали відомим курортом, куди в 19 столітті приїздила вся польська еліта. На берегах «Польської Рив’єри» розташовувалися 2 пляжі із золотистим піском, шикарні вілли та санаторії.
Крім того, Заліщики славилися своєю культурою виноробства і фестивалем «Вінярство», куди збиралися з усієї країни. А ще мало кому відомо, що Заліщики навіть на кілька днів були столицею Західно-Української народної республіки. На жаль, зараз гості вже не зможуть замовити собі номер у пансіонаті, поніжитися на заліщанських пляжах і випити келих місцевого вина, але збережені сліди курорту для аристократів і неймовірні панорами точно варті того, щоб сюди приїхати.

Найкрасивіші місця Заліщиків: Костел Святого Станіслава з Щепанова Палац князя Понятовського – 18 століття Дендропарк Греко-католицька церква Святої Покрови Синагога Народний дім Будинок польського товариства «Сокіл».

Кременець

Кременець ‒ місто-подарунок Литовського князя своїй дружині. Хоча воно відоме ще з доруських часів, саме королева Бона дала йому поштовх до стрімкого розвитку, а на початку 19 століття культурний і освітній рівень був тут настільки високим, що Кременець охрестили «Волинськими Афінами». Кременчани зуміли зберегти багато знакових споруд різних епох своєї історії. Зараз вони разом з неймовірною природою Кременецьких гір, що колихають місто в зеленій люльці долини річки Ірва, утворюють в Кременці романтичну і блаженну атмосферу.

Найкрасивіші місця в Кременці: Руїни Кременецького замку 13–16 століть на горі Боні Комплекс колегіуму чину єзуїтів Палац Кароліни Дзембовської Богоявленський монастир Найвідоміший будинок міста – «Близнюки» (17–18 століть) Козацький цвинтар Ботанічний сад Будинок родини Словацьких Кременецькі гори.

Бережани

Бережани ‒ невеличке місто на берегах річки Золота Липа та Бережанського Ставу. Кажуть, що перші поселенці на цій території з’явилися близько 40 тисяч років тому! Як місто Бережани існують понад 700 років і справедливо вважаються унікальною виставкою шедеврів архітектури і музеєм містобудування під відкритим небом. Не дарма Бережанам надали статус Державного історико-архітектурного заповідника.

Найкрасивіші місця Бережан: Бережанський замок Костел Святої Трійці Парафіяльний костел Різдва Діви Марії Площа Ринок з ратушею Вулиця Вірменська Будівля допомогової каси Будинок пошти Вілла Андрія Чайковського Вілла О. Зубицького.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ