Які три міста з Тернопільщини увійшли у список двадцяти найкрасивіших міст України (фото)

0
2707

Портал ua.igotoworld.com склав список двадцяти найкрасивіших міст України. Зрозуміло, що як і будь-який інший рейтинговий список, він доволі суб’єктивний, але не може не радувати, що у топ-20 включили три міста Тернопільщини.

Лідерами списку є Київ, Львів і Одеса. Населені пункти нашого краю залишилися поза першою десяткою.

Заліщики

Мабуть, найперше Заліщики цікаві своїм розташуванням. Це таке собі місто-півострів, яке з трьох боків обіймають крутий меандр Дністра і дністровські кручі. Така локація посприяла формуванню тут середземноморського клімату, і Заліщики стали відомим курортом, куди в 19 столітті приїздила вся польська еліта. На берегах «Польської Рив’єри» розташовувалися 2 пляжі із золотистим піском, шикарні вілли та санаторії.
Крім того, Заліщики славилися своєю культурою виноробства і фестивалем «Вінярство», куди збиралися з усієї країни. А ще мало кому відомо, що Заліщики навіть на кілька днів були столицею Західно-Української народної республіки. На жаль, зараз гості вже не зможуть замовити собі номер у пансіонаті, поніжитися на заліщанських пляжах і випити келих місцевого вина, але збережені сліди курорту для аристократів і неймовірні панорами точно варті того, щоб сюди приїхати.

Найкрасивіші місця Заліщиків: Костел Святого Станіслава з Щепанова Палац князя Понятовського – 18 століття Дендропарк Греко-католицька церква Святої Покрови Синагога Народний дім Будинок польського товариства «Сокіл».

Кременець

Кременець ‒ місто-подарунок Литовського князя своїй дружині. Хоча воно відоме ще з доруських часів, саме королева Бона дала йому поштовх до стрімкого розвитку, а на початку 19 століття культурний і освітній рівень був тут настільки високим, що Кременець охрестили «Волинськими Афінами». Кременчани зуміли зберегти багато знакових споруд різних епох своєї історії. Зараз вони разом з неймовірною природою Кременецьких гір, що колихають місто в зеленій люльці долини річки Ірва, утворюють в Кременці романтичну і блаженну атмосферу.

Найкрасивіші місця в Кременці: Руїни Кременецького замку 13–16 століть на горі Боні Комплекс колегіуму чину єзуїтів Палац Кароліни Дзембовської Богоявленський монастир Найвідоміший будинок міста – «Близнюки» (17–18 століть) Козацький цвинтар Ботанічний сад Будинок родини Словацьких Кременецькі гори.

Бережани

Бережани ‒ невеличке місто на берегах річки Золота Липа та Бережанського Ставу. Кажуть, що перші поселенці на цій території з’явилися близько 40 тисяч років тому! Як місто Бережани існують понад 700 років і справедливо вважаються унікальною виставкою шедеврів архітектури і музеєм містобудування під відкритим небом. Не дарма Бережанам надали статус Державного історико-архітектурного заповідника.

Найкрасивіші місця Бережан: Бережанський замок Костел Святої Трійці Парафіяльний костел Різдва Діви Марії Площа Ринок з ратушею Вулиця Вірменська Будівля допомогової каси Будинок пошти Вілла Андрія Чайковського Вілла О. Зубицького.



БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.