Громадськість Тернопільщини об’єднується в ініціативу «Захисти Україну»

1
226

Об’єднуємося заради того, щоб після виборів нам не довелося відстоювати нашу землю шляхом збройного протистояння. Із цього розпочав свій виступ Валерій Чоботар, голова ГО «Спілка воїнів та волонтерів АТО» під час круглого столу, що відбувся за участі представників різних громадських організацій та активістів. Під час даної зустрічі Валерій Чоботар оголосив про створення громадської ініціативи «Захисти Україну», яка має на меті донести до кожного громадянина, що на президентських виборах їх голос – це їх відповідальність.

«Не повторити помилок минулого»

«Мені вистачає здорового глузду та власної відповідальності зрозуміти, що зараз відбувається в країні і що може бути завтра, – каже Валерій Чоботар. – Страшенно засмучує та ейфорія і очікування шоу. І це мені нагадує рік, коли ми обирали великого господарника, а отримали щось дуже схоже».

Він пояснив, що саме через настрої, які сьогодні панують в суспільстві, воїни, добровольці, волонтери та активісти прийняли рішення створити термінову громадську ініціативу «Захисти Україну». «Невипадково ми вибрали приміщення «Народного руху України» (саме там відбувався круглий стіл, – ред.), тому що ті люди, які історично колись розпочинали боротьбу за незалежність України в якийсь певний момент не доробили свою справу до кінця, і ми, по суті, повертаємося на місце відліку у 1991 рік і вибираємо, куди нам рухатися. Бо тоді ми вибрали рухатися в бік Росії…», – вважає Валерій Чоботар.

Саме тому, щоб сьогодні не повторити колишніх помилок, потрібно усвідомлено підходити до майбутнього вибору президента, бо він визначає вектор розвитку та руху країни не лише на наступні п’ять років, а на десятиліття. «Ми можемо емігрувати з цієї країни під тиском ворогів, але ми не можемо перенести з неї могили наших побратимів, могили моїх батьків, могили моїх рідних і друзів, які загинули на Майдані та на фронті. І тому ми збираємося зробити все, щоби нам не прийшлося відстоювати цю землю і ці могили після виборів шляхом фізичного протистояння. Ми зараз можемо спонукати кожного українця, для якого важливо, якою мовою розмовляти в цій країні, важливо, щоби була армія, яка би захищала цю країну, щоб можна було вірити та молитися мовою своїх предків, спонукати того, хто готовий захищати свої цінності та тримати напрямок руху до цивілізованих європейських країн», – звернувся Валерій Чоботар до жителів Тернопільщини.

Що планує робити ініціативна група? У приміщенні «Народного руху» буде створено своєрідний штаб, куди будуть залучатися всі бажаючі з ідеями та ініціативами і протягом двох тижнів будуть волонтерити, щоб їхати в кожне село, організацію і працювати у сферах своєї діяльності. «Ми вважаємо, що потрібно з повагою ставитися до вибору людей, але доносити їм, що їхній вибір – це їхня відповідальність. Ми можемо показати всій Україні, як колись показав «Народний рух», коли відправляв на Схід групи розказувати, що таке України та її історія, бо там ніхто нічого не знав. І тому нам важливо донести, яке значення для нас має напрямок, який ми виборювали п’ять років. І ми хочемо, щоб до нас приєдналися люди, які готові відповідати за свій вибір», – наголосив Валерій Чоботар.

«Це нагадує такий час на війні, коли затишшя…»

До розуміння й толерантності закликає й голова ГО «Автомайдан. Тернопіль», доброволець Дмитро Гайдуцький. За його словами, він збентежений вибором кандидата Володимира Зеленського. «Бентежить тому, що я не розумію, куди буде рухатись ця людина, яка в нього команда, які в нього наміри, як він збирається реалізовувати свою програму, якої ще навіть не представив. А це нагадує такий час на війні, коли затишшя…», – вважає Дмитро Гайдуцький.

«Жоден національний лідер в Україні, який намагався домовлятися з Росією, нічого не виграв»

Про те, що президентські і парламентські вибори в Україні є не стільки боротьбою кандидатів, як боротьбою цінностей, які вони в собі несуть, наголошує й історик, співкоординотар всеукраїнської мережі «Вільні люди» Іван Ковалик. «Зараз в Україні відбувається боротьба за те, якою Україна буде. За те, на якій ціннісній основі вона буде стояти: чи це буде такий проект малоросійської України чи це буде незалежна держава, яка буде належати до європейської сім’ї національних держав. Бачимо наскільки потужно включаються російські технології в даний процес. Я, як історик можу сказати, що жоден національний лідер в Україні, який намагався домовлятися з Росією, нічого не виграв, починаючи з Богдана Хмельницького. Найбільше що мене лякає, що дуже багато сил ми приклали для розвитку у євроатлантичному напрямку. Це і кров пролита на Майдані, і боротьба яка триває на Сході. Втрати, які ми понесли сьогодні ставляться під велике питання. Адже Росія намагається зруйнувати цю нашу боротьбу і наші потуги нарешті відірватися від неї раз і назавжди», – переконаний Іван Ковалик.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ