Молодь Тернопільщини не знає цього дуже відомого українця

0
1079

На Тернопільщині забувають про Володимира Івасюка. Про це розповів журналіст Роман Островський. Його вразили розмови із молоддю.

– Їхав я автобусом із Кіцманя, – розповідає Роман Островський. – Це було після виставки, присвяченої Володимиру Івасюку. Четвертого березня виповнилося 70 років, як він народився. Я їхав щасливий, життєрадісний, під враженнями. В дорозі біля мене сіла гарна дівчина. Я їй розповідаю, що їду із музею Володимира Івасюка. Говорю про виставку, про заходи, приурочені Володі Івасюку. І потім бачу, що дівчина щось так дивиться на мене тупо. Збагнув, що вона не розуміє, про що йде мова. Питаю: «Доню, а ти хоч знаєш, хто такий – Володя Івасюк?». А вона так щиро каже: «Ні, я не чула про нього». Я кажу: «Як не чула Володю Івасюка? А де ж ти вчишся?». А вона відповідає: «Вчуся в Теребовлянському коледжі культури і мистецтв». Мене дуже здивувало – як це студентки Теребовлянського коледжу культури і мистецтв не знають, хто такий Володя Івасюк. Питаю дівчину: «А пісню «Червона Рута» знаєш?». Вона відповіла, що чула пісню. А от те, що її написав Івасюк, не знає. Я запитав: «Ким працюватимете після закінчення навчання?». Дівчина відповіла, що будуть культпрацівниками.

Роман Островський помічає, що люди не знають про культового українського композиторі і поета Володимира Івасюка. Особливо, яка каже, молодь.

–  На превеликий жаль, культура занепадає, – продовжує Роман Островський. –

Українська естрада спрямована до металу, до року. Але усе залежить від виховання. От мою шестирічну внучку Ілонку тато питає: «Хто такий Володя Івасюк?». Дитина відповідає: «Це той, хто написав пісню «Червона Рута»». Тобто вона весь час чує наші розмови. Якщо ми будемо говорити, діти будуть знати про це.

Навіть в Копичинецькій школі те саме. У нас є школа-гімназія. Одна дитина вчиться в одинадцятому класі. Я її питаю, хто такий Володимир Івасюк, а вона каже: «Я не знаю». Це ж школа-гімназія, де учні весь час одягають вишиванки, національно-патріотичне виховання на вищому рівні. А хто такий Володя Івасюк – не знають. Це мені боляче і дивно, що нашу культуру так занедбали.

Тому взявся максимум проводити зустрічі, виставки, розповідаючи про Володимира Івасюка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ