У селі Ридодуби буде сонячна електростанція

0
1893

У моєму рідному селі Ридодуби провели громадські слухання  з питання  будівництва  сонячної електростанції  потужністю 5 МегаВат  на землях пасовища орієнтованою площею 33 гектара.  Ймовірне місце розміщення – за колишнім складом ядохімікатів (всього село має майже 59 гектарів пасовища і люди обробляють 57 гектарів городів).  На жаль, організатори провели слухання в робочий час о 15-й годині,  в будень.  Багатьох жителів не проінформували, тому  прийшло  мало людей.  Справа, яку хоче зробити Василь Степанович Градовий, потрібна,  але потребує більшої конкретики, цифр:

– який термін будівництва-початок і завершення?;

– які і куди будуть сплачувати податки?;

– який термін оренди землі?;

– скільки грошей буде вкладено в будівництво? (інтернет пише що один МегаВат вартує біля одного мільйона євро і розміщується він на площі до 1 гектара), тощо.

У серпні цього року до голови громади Ярослава Греськіва  звертався представник групи компаній «ПрикарпаттяЕкоенерджі» з пропозицією будівництва сонячної електростанції. Конкуренція – це вже добре.

Нічого не сказали про те, на основі якого договору обробляють в даний час пасовище площею 33 гектара. Вірніше  пан Градовий повідомив, що така усна домовленість була з жителями села, які пасуть худобу і він за це окультурив пасовище й надавав послуги селу.

Не було на слуханнях і землевпорядника громади пані Наталії Дембіцької, яка могла би пояснити,  чи зможуть пайовики оформити державні акти права власності на пасовища і хто сьогодні є розпорядником цієї землі.

На громадських слуханнях обговорювали і питання благоустрою села, впорядкування цвинтаря, сміттєзвалища. Виявляється, частина території цвинтаря, футбольного поля, городів – накладаються на приватизовані земельні паї. Цікаво почути думку людей, які не були присутніми на слуханнях.

Роман БОБКОБЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.