У селі Ридодуби буде сонячна електростанція

0
2121

У моєму рідному селі Ридодуби провели громадські слухання  з питання  будівництва  сонячної електростанції  потужністю 5 МегаВат  на землях пасовища орієнтованою площею 33 гектара.  Ймовірне місце розміщення – за колишнім складом ядохімікатів (всього село має майже 59 гектарів пасовища і люди обробляють 57 гектарів городів).  На жаль, організатори провели слухання в робочий час о 15-й годині,  в будень.  Багатьох жителів не проінформували, тому  прийшло  мало людей.  Справа, яку хоче зробити Василь Степанович Градовий, потрібна,  але потребує більшої конкретики, цифр:

– який термін будівництва-початок і завершення?;

– які і куди будуть сплачувати податки?;

– який термін оренди землі?;

– скільки грошей буде вкладено в будівництво? (інтернет пише що один МегаВат вартує біля одного мільйона євро і розміщується він на площі до 1 гектара), тощо.

У серпні цього року до голови громади Ярослава Греськіва  звертався представник групи компаній «ПрикарпаттяЕкоенерджі» з пропозицією будівництва сонячної електростанції. Конкуренція – це вже добре.

Нічого не сказали про те, на основі якого договору обробляють в даний час пасовище площею 33 гектара. Вірніше  пан Градовий повідомив, що така усна домовленість була з жителями села, які пасуть худобу і він за це окультурив пасовище й надавав послуги селу.

Не було на слуханнях і землевпорядника громади пані Наталії Дембіцької, яка могла би пояснити,  чи зможуть пайовики оформити державні акти права власності на пасовища і хто сьогодні є розпорядником цієї землі.

На громадських слуханнях обговорювали і питання благоустрою села, впорядкування цвинтаря, сміттєзвалища. Виявляється, частина території цвинтаря, футбольного поля, городів – накладаються на приватизовані земельні паї. Цікаво почути думку людей, які не були присутніми на слуханнях.

Роман БОБКО

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ