100-річчя Листопадового зриву відзначать на Тернопільщині (програма заходів)

0
94

Цьогоріч минає сто років з часу проголошення Західноукраїнської народної республіки. Тернопільщина традиційно приєднується до відзначення цієї поважної та надзвичайно важливої для українського державотворення дати. Заходи, приурочені річниці створення ЗУНР, відбудуться у кожному районі області, а також у місті Тернопіль.

Відбуваються заходи в рамках відзначення 100 років Української революції 1917-1921 років, які визначені указом Президента та постановою Уряду, а також відповідними розпорядженнями голови облдержадміністрації.

Пам’ятну дату в області відзначатимуться протягом всього листопада. Розпочнеться все 31 жовтня із творчого звіту майстрів мистецтв та аматорських художніх колективів Чортківського району.

Також 31 жовтня о 18.00 год. у Палаці кіно ім. І. Франка в Тернополі відбудеться показ фільму «Легіон» в рамках акції «Кіномарафон нескорених націй». Кіномарафон Нескорених Націй – серія показів фільмів про боротьбу націй за свою незалежність, метою якого є інформування молоді про різні виміри гібридної війни та можливості протидії, як в особистому та національному масштабі, так і на міжнародній арені.

1 листопада основні заходи будуть зосереджені у Тернополі.

Зокрема, о 12.00 год. передбачено відкриття виставки присвяченої 100-річчю проголошення ЗУНР та створення Української Галицької Армії (приміщення Державного архіву Тернопільської області).

О 13.00 – погашення тематичної поштової марки (ЗОШ №4)

14.00 – урочиста хода від Майдану Волі до могил Січових стрільців на Микулинецькому кладовищі та покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків видатних діячів державотворення;

15.00 – мітинг – реквієм на Микулинецькому кладовищі.

Водночас, 3-4 листопада у Козівському районі відбудеться молодіжне таборування «Листопадовий зрив». Мета – вшанування героїв боротьби українського народу за незалежність та територіальну цілісність.

Також в області відбудуться інформаційні та навчально-виховні заходи, тематичні виставки, експозиції тощо.

«Коли ми говоримо про Листопадовий зрив, який відбувся в ніч на 1 листопада 1918 року, то насамперед маємо усвідомлювати, що це не просто повстання. Це був здвиг, покликаний відреагувати на тодішні події загальнонаціонального значення, – переконаний голова ОДА Степан Барна. – Тепер як і тоді ми маємо одного ворога, якому протистоїмо і маємо протистояти надалі. Бо як тоді сто років тому, так і тепер українців об’єднує одне – це прагнення жити у вільній незалежній державі».

Довідково, Західноукраїнська Народна Республіка — українська держава, що фактично існувала протягом 1918-19 рр., формально ж і до 1923 р. на території Західної України зі столицею у Львові. Тернопіль, до слова, вважається другою столицею ЗУНР. Постала після Першої світової війни в результаті розпаду Австро-Угорщини. Проголошена 19 жовтня 1918 року. Охоплювала територію заселену українцями — Галичину, Буковину й Закарпаття.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ