Цей 94-річний дідусь настільки порядний, що важив тернополянина 10 разів

1
4167

Під час війни його контузили, через що зараз сильно не дочуває. Мою просьбу сфотографувати його я писав на нотатках в телефоні та показував йому. Так і спілкувались 15 хвилин.

Після закінчення війни старшого брата і матір вбили радянські війська в 1945 році, через те що брат був воїном УПА. Хату спалили. Під час катувань братові на лобі вирізали тризуб і зробили розжареним клеймом шрами по всій голові. Івану ж під час катувань перебили ноги та дірявили п’яти.

Все життя пропрацював кравцем. Останні 10 років живе з внучкою в Тернополі. Через сильну глухуватість мені не вийшло дізнатись більше про життя пана Івана.

Пан Іван майже щодня сидить в центрі міста, навпроти Українського Дому «Перемога», де охочі можуть за невеличку благодійність зважитись на вагах. Люди дають по 2-5 гривень.

Я спеціально дав набагато більше, в знак вдячності за приділений час, але отримав відмову від пана Івана приймати таку суму грошей (можливо, людина не хотіла відчувати себе жебраком).

Через те я був змушений 10 раз підряд ставати на ваги, щоб показати, що Пан Іван справедливо заслужив кошти.

Коли я запитав скільки ж йому років, то не повірив своїм вухам – 94!

Дев’яносто чотири роки! Ніщо, окрім його виснажених очей, не підтверджувало його віку…

Таких, як пан Іван, в нашій країні мільйони. Ви їх бачите щодня, але не помічаєте. Вони живуть з вами в одному місті, під’їзді чи навіть являються членом вашої сім’ї.

Старість в нашій країні – це ганебна картина, через яку болить серце.
Невже людині потрібно пережити апокаліпсис, щоб її почали помічати та поважати?

Володимир СТУС

 1 коментар

  1. Головне. щоб ви помiчали. Будуть i iншi помiчати. А ви, мабуть. перши раз i помiтили i то тому, що вам треба було щось написати. Помiчайте самi. а простi люди вже давно помiтили. шановний небайдужий, а насправдi повний “пофiгiст”. Та ще хотiла б нагадати, що ви не знаете скiльки зiрок на лобах тих червоноармiйцiв вирiзав його брат. Так що ви тiеi теми краще не чiпайте. Всi однаково “хорошi”. Звикли блекотати всiляку нечисть. аби тiльки визначитись. А як було насправдi. без брехнi. прикрас та вiдбiлювання своiх же мерзотних поступкiв мало хто чесно розкаже. бо треба буде признатися якою твариною був сам.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.