У тернопільських дитячих садочках кричать на дітей і годують їх смаженою їжею

1
3068

Уже цілий рік тернополянка Людмила Муринська намагається обрати синові садочок. Були і в державному, і в усіх приватних садках Тернополя. У соцмережі жінку звинувачують у неадекватності, що закрила свою дитину вдома і до 18 років не випускатиме її з хати. Насправді ж Людмила Муринська серйозно ставиться до харчування дитини і їй дуже важливо, щоб синові було комфортно і безпечно в дитячому садочку.

“У нас з чоловіком одна дитина – Артемчик, якого ми очікували довгих 9 років, – розповідає Людмила Муринська. – Перед Артемчиком у мене було ще три вагітності: дві позаматкові і одна – завмерла.

Дякуючи Медичному центру «Клініка професора С. Хміля» і Богу, в мене, таки, настала нормальна вагітність та була постійна загроза і всі 9 місяців я лежала, щоб вберегти своє дитя, щоб воно жило і повноцінно розвивалося.

Я є з тих мам, котрі приводять дитину в перший день до садка на дві години і сидять весь цей час з ним, щоб він почував себе в безпеці, бо мама – поряд.

Звісно, що в цей час я дізнаюся і бачу багато чого цікавого і після цього ми туди не повертаємось.

Але тут, я взяла волю в кулак і сказала собі, що досить страждати перфекціонізмом і пора обрати садочок, який би подобався моїй дитині (бо в нас були варіанти, коли в приватному садочку вихователька сварилася на хлопчика, не мого, і Артемчик сказав, що більше туди не повернеться, бо вихователька свариться на його друзів).

Так от, я собі пообіцяла, що ми залишимось в тому садочку, який сподобається моєму синові, бо він дуже хоче бути з дітками.

Садочок, в який ми дотепер ходили, близько біля нашого дому і Артемчик був задоволений дітками, вихователькою, з радістю туди йшов.

Я з першого дня намагалася заплющити очі на багато речей. Наприклад, коли я в перший день не побачила меню і запитала, чим ви дітей годуєте, то відповідь була: «Тим, що й вдома».

В кого вдома? В мене вдома? В тебе вдома?

Наступного дня я побачила меню, в ньому було багато смажених страв. Я повідомила, що моя дитина не їсть смаженого, бо я хочу, щоб вона була здоровою! Пообіцяли поспілкуватися з власницею з цього приводу.

В обід я приходила забирати малого і завжди бачила, що вони їдять. Зауважувала, інколи, відсутність м’ясних, чи рибних страв та заспокоювала себе, що м’ясо дам малому вдома, тут головне, що йому все подобається.

Та я вибухнула! Прийшла забирати його з садочку, а вони їдять пісний борщ і смажені тертюхи. Я в шоці!

Кажу: «Де м’ясо? Чому ви дітям даєте смажене???». Вихователька відповіла, що всі питання до кухні.

Я зайшла на кухню і побачила, як на пательні і літрі олії булькають ті тертюхи. Запитую, де м’ясо, чому ви дітям даєте смажене, що це за їжа така? На що була відповідь: «Яке власниця пише меню, те ми й готуємо».

Все… Я випала в осад…

Забрала дитину і готувала його до того, що, мабуть, ми сьогодні ідемо в цей садочок востаннє, бо з таким харчуванням я не можу змиритися.

Прийшли… Вихователька каже, що власниця просила переказати, що для Артемчика місця в садочку нема.

Тепер питання – як можна платити 4000 гривень в місяць за приватний садочок і навіть не цікавитись, що там їсть твоя дитина?

Так, я – жахлива мама, бо якщо усім таке підходить, лише мені ні, то краще попрощатися зі мною, ніж перестати травити дітей.

Моя дитина не їсть смаженого вдома і я не дозволю, щоб вона це їла в садочку.
Щодо “Макдональсу”, в якому він, як виросте, буде, за словами інших, харчуватися, це буде його вибір і він сам вирішить робити його, чи ні.

Щодо державних садочків. В мене до них претензій нема. Групи переповнені, за всіма не встежиш, вимагати особливого ставлення до своєї дитини в державному садочку –

це безглуздо. Та вимагати поваги до усіх дітей в державному садочку, не кричати на них, не залякувати – так!!! ОБОВ’ЯЗКОВО!!!

Щодо приватних садочків, вимоги повинні бути до них в усіх батьків, як щодо занять, так і щодо харчування. Віддати дитину в приватний садочок і сподіватися, що з нею все гаразд – це НЕ ВИХІД. Приходьте, дивіться і тоді робіть висновки.

Якщо усім в садочку добре, лише вам в ньому погано, то проблема не в вас і не в садочку, а в тому, що ви – РІЗНІ.

Не кожен чоловік і жінка, познайомившись, можуть створити сім’ю, лише ті, хто поділяє світогляд і інтереси один одного, таке в мене бачення і щодо садочку.

Я переконана, що діти не повинні іти з садочку з гастритом, а зі школи – зі сколеозом і поганим зором.

Є інші шляхи навчання для наших дітей і наша з вами задача, першочергово зберегти їхнє здоров’я!

І ще одне. Я – не психолог. Я – засновник Best Mama club, де організовую зустрічі з психологами, педагогами, педіатрами.

Це моя особиста потреба більше дізнатися про свою дитину, її здоров’я”.

 

1 коментар

  1. Є і такі дитячі садочки по селах де можуть просто загубити дитину.От як днями у Великій Плавучі з дошкільноі групи НВК дитина ходила по вулиці і шукала свою маму.яка в цей час перебувала на роботі.Добре що продавчиня магазину побачила дитину і зателефонувала мамі.Добре що все закінчилося добре.в селі багато с.г.техніки їздить сільськими вулицями.та й дитина могла розгубитися.Це Козівський район або Зборівська ОТГ.Це ми так прийшли до НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ