У звичайне село на Тернопільщині інвестують мільйони гривень

0
832

Васильківці – село знамените не лише в Гусятинському районі і Тернопільській області, а й в Україні та за її межами. Його синонім –  столиця картоплярства  України. Тут у 1991 році двоє господарів – Володимир Коваль та Іван Гута  започаткували фермерський рух в Україні. Вони інтегрувалися в Європу ще до того,  як про євроінтеграцію заговорили вголос.

Спочатку налагодили  зв’язки з елітними господарствами картоплярської галузі  Німеччини, Голландії,  потім були і зарубіжні ринки збуту, де українська картопля славилася своїми смаковими якостями. А пізніше і саме село почало набирати європейського штибу:з дорогами,  тротуарами, з’явилися  світових стандартів дитячі заклади і  оновлена  школа з  найпередовішими , на той час, навчальними технологіями. Децентралізація, у яку  село вступило одним з перших у 2015 році, додала авторитету громаді.

Реформа самоврядування переформатувала карту району. Під крилом Васильковецької сільської ради об’єдналися  Крогулець, Нижбірок, Старий Нижбірок, Целіїв, Чабарівка. Тепер об’єднана територіальна громада складає майже сім тисяч мешканців. За кошти, які залишаються на місці, за державні субвенції для розвитку інфраструктури  громади і з допомогою  керівництва потужного сільського фермерського науково-виробничого  господарства «Коваль»  вдалося поліпшити дороги, втеплити школи, до речі,  навчальні заклади в селах зберегли,  провести водогін. Васильківцям пощастило, що на їхній території зареєстрований такий потужний  виробник сільськогосподарської продукції. Нині земельний масив, орендований Володимиром Ковалем і його синами Олегом та Ігорем, сягає п’яти тисяч гектарів родючого грунту у Васильківцях, Гадинківцях, Чабарівці, Увислі, Крогульці, Личківцях, а це понад  дві з половиною тисячі пайовиків.

Керівник агропідприємства, заслужений працівник сільського господарства України Володимир Коваль вірить у поетове , «де народились, мусимо цвісти» і постійно дбає, щоб Васильковецька об’єднана територіальна громада  була багатою і  успішною. Фермер  переконаний, що легалізація  і державна підтримка сімейних фермерських господарств сприятиме збільшенню надходжень до місцевих  бюджетів і дозволить покращити добробут односельців. Саме завдяки конструктивній співпраці голів сільських рад, об’єднаних територіальних громад та при державній і меценатській  підтримці  процвітатиме кожна громада. Ця думка звучала лейтмотивом  спортивного свята у Васильківцях.

Результатом співпраці в такому форматі стало зведення  спортивного майданчика зі штучним покриттям (42х22м.кв.), на відкриття якого зібралися селяни  та гості. Загалом вартість цього інвестиційного проекту становить один з половиною млн грн. Підрядні роботи з будівництва  поля зі штучним покриттям для міні-футболу  виконала  бригада Гусятинського ПМК за значної підтримки технічними засобами, матеріалами та робітниками селянського господарства «Коваль». А будівництво подвійних трибун (глядацький сектор  на стадіон і  на майданчик для міні-футболу), встановлення огорожі,  зведення будинку  для футболістів із побутовими залами   та віп-ложі обійшлися господарству «Коваль»  ще в скільки ж.  Отож, у  Васильківцях  урочистості були  не тільки з приводу   відкриття спортивного майданчика зі штучним покриттям і  турніру  юних футболістів на новому полі, а й з нагоди освоєння майже п’ятигектарної території для спортивно-культурних заходів.

Володимир Михайлович   провів мене в глибину  спортивних конструкцій і  показав ще одне футбольне поле, де в перспективі будуть бігові доріжки, поруч – у планах будівництво басейну, до якого обіцяє докластися   засновник агрофірми «Довіра» Іван Гута. Найновіша тут, споруджена тиждень тому, ошатна  сцена із величезною глядацькою залою просто неба. Володимир Коваль розповідає, що цієї осені  День села не було де організувати, артистів багато,  потішать  односельців люблять,  а тимчасова сцена коштує 38 тисяч.

– Я сказав, що краще за п’ятдесят тисяч збудувати  раз і вона вже буде нашою, – вирішив  аграрій . – Так і зробили.

Володимир Михайлович мрійливо сягає оком до зеленої  зони, що обрамлює це місце, і вже бачить там розчищений,  окультурений парк з дендрологічними насадженнями. І я відчуваю, як  в цьому чоловікові з великим серцем , залюбленим у своє село, природу,  оживає мистецький ентузіазм садівника, лісника, скульптора… Він знає в цьому толк. Добре, коли  є мрії, бо  вони мають здатність здійснюватися.

– Наші діти мріяли про  таку спортивну  споруду, – говорить тренер Васильківської   футбольної команди  Ігор  Козелко.- У нас дві команди: доросла і дитяча. Доросла грає на першість району. З 2004 року ми – бронзові призери спартакіади України, стали чемпіонами спартакіади, що відбулася в Києві, вигравали першість України серед сільських команд.  Ми багаторазові чемпіони сільських спортивних ігор  району та  області. Нас завжди підтримує Володимир Коваль і його сини. Президентом нашого спортивного футбольного  клубу «Поділля» є Олег Коваль. Він вболіває, їздить з нами на змаганнях, підтримує матеріально.  Сам колись грав у футбол.У нас плани амбітні і люди амбітні. Хочемо, щоб село і команда були найкращими.

– Для села стадіон дуже потрібен, – говорить  Володимир Коваль. – У нас нема театрів, розважально-танцювальних центрів. Люди ходять у церкву і на футбол. Так громада розділяється.  Я хотів подарувати таку радість людям, бо вони того варті. Тим більше подають надії і мої внуки – цікаві, як каже тренер, гравці: Михайло і Андрій.

– Михайло Коваль працює в агрофірмі, але хобі має – футбол, затятий гравець, – говорить про колегу футболіст Андрій Мархоцький. – У нас зіграний колектив, хлопці тільки з Васильківців, люблять цей вид спорту. Гарні партнери: Сергій Гуменюк, Тарас Ващишин, Володимир Пушкаренко. Такого хорошого і доглянутого стадіону, як у нас, в районі нема. А якість гри дуже залежить від якості поля. Тому на своєму стадіоні ми і виграємо.

Розділяють святковий настрій  і майстри, які своїми руками звели   «будинок» для футболістів з душевими, роздягалками, віп-ложею.

– Хай діти займаються спортом і  будуть здоровими, – бажає команда робітників з агрофірми «Коваль», які наводять  тут «глянець». Бригадир Євген Іванків, Володимир Прочишин, Володимир Болібрух, Ігор Сліпець та Василь Семенів  самі колись грали у футбол.  Сільський голова   Андрій Гайдаш не без гордості розповідає про  історію футболу у Васильківцях, адже  команда місцева була тут від 1930 року, ще за Польщі.

– Тепер  умови не ті, спортсмени  активні, молоді, цілеспрямовані. Наші гравці шестиразові  володарі кубка району з  футболу.  А  юні футболісти  виступали на молодіжних змаганнях в Барселоні. Тиждень такого свята їм забезпечив голова сільськогосподарського підприємства «Ковалівське  нове» Олег Коваль.

Фейєрично відкрили  спортивний майданчик зі штучним покриттям. Золота мішура, яка вилітала із справжнього  жерла  мистецької гармати, стала веселкою  в обіймах сонця, світлою   радістю  і надією  на добрий початок спортивної  праці. Цю урочисту мить з місцевими жителями розділили голова обласної державної адміністрації Степан Барна, голова Гусятинської  райдержадміністрації  Віталій  Батіг, фермери-колеги Володимира Коваля. Присутні  дякували керівнику господарства  «Коваль» за ініціативу і вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток громади,  будівництво та облаштування нового сучасного стадіону, активну участь у реалізації проекту з будівництва футбольного майданчика зі штучним покриттям,  популяризацію спорту.

Відрадно, що це спортивне свято стало  результатом  самовідданої праці та, напевне, і вкладеної душі в будівництво та оснащення цих спортивних споруд великої кількості людей, громади. Перерізали стрічку  на спортивному об’єкті  Володимир Коваль і Степан Барна. Саме їм і було надано  право на перший удар по м’ячу. Керівники району та області  подарували  юним футболістам новенькі  м’ячі, висловивши надію  на те, що тут буде виховано не одне покоління спортсменів, які принесуть славу рідному селу,  Україні.

Людмила ОСТРОВСЬКА

 

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ