Уродженець Тернопільщини на кілька днів стане тренером двох зірок українського футболу

0
977

31 травня 2012 року у Тернополі стартував перший чемпіонат світу з футболу серед українських діаспорних команд. У файному місті цей турнір проходив 5 років поспіль. Минулого року його приймала Івано-Франківщина. А сьомий чемпіонат відбудеться з 19 по 25 серпня в Ірпіні Київської області. Якщо у першому турнірі взяли участь усього 4 команди, то цьогоріч приїдуть представники 12 країн.

Попри те, що чемпіонат буде приймати не Тернопіль, без Тернопільщини цей мундіаль не залишится. На тренерській лаві команди США, яка є дебютантом чемпіонату, буде сидіти уродженець Микулинців Теребовлянського району Тарас Гуйда.

Свого часу пан Тарас виступав за микулинецький «Бровар» і навіть зіграв кілька матчів за тернопільську «Ниву». У 2001 році з’явилася можливість виїхати до Америки. І 20-річний юнак наважився поїхати за океан. Там пробував пробитися в основний склад команди MLS «Чикаго Файр», за яку грав ще один українець вихованець київського «Динамо» Дмитро Коваленко.

Ось тільки професійна кар’єра в американському футболі у нашого земляка не склалася – на одному з тренувань йому зламали ногу. Потім була робота на будівництві, тепер займається вантажними перевезеннями. І все ж про футбол пан Тарас не забуває. Він грає за ветеранську команду «Чикаго Юнайтед». Минулого року став чемпіоном і володарем кубка штату.

Організувати ж команду для поїздки на чемпіонат світу до України йому запропонував колишній арбітр Ігор Бокій, який зараз проживає в Канаді. Тарас Гуйда погодився.

З коштами на поїздку проблем не виникло. Знайшлося кілька спонсорів, які допомогли матеріально. Важче було знайти гравців, готових більш ніж на тиждень повернутися до України, залишивши усі свої справи. Але і з цим наш земляк впорався. Навіть більше, можна сказати, що впорався на відмінно, адже йому вдалося «підписати» двох зірок українського футболу.

З Іваном Яремчуком, легендарним гравцем київського «Динамо» Тарас Гуйда познайомився на благодійному турнірі «Кубок легенд» у 2016 році. Іван Іванович одразу погодився підсилити команду. Не виникло особливих проблем і ще з одним відомим футболістом, але уже з трішки іншої епохи Едмаром. Колишній гравець «Дніпра» і «Металіста» тепер живе у Маямі. А запросити його на цей турнір допоміг Сергій Нагорняк, який свого часу виступав і за «Дніпро», і за «Шахтар». Едмар також довго не роздумував і дав згоду відвідати Україну. На жаль, в останній момент не склалося з поїздкою у Дмитра Коваленка.

Попри це команда США з такими гравцями у складі виглядає фаворитом турніру. А взагалі у її складі представники Полтави, Житомира, Одеси, Івано-Франківська, Вінниці, Львова і Микулинців. Адже крім Тараса Гуйди ще є нападник Олександр Запорожець, який також колись грав за «Бровар» і захисник Петро Гуйда.

Сам же Тарас Гуйда каже, що на поле вийде лише у крайньому випадку і більше часу буде проводити на лавці. Але не як запасний гравець, а як тренер. Адже саме йому довірили не лише зібрати цю команду, а й керувати нею. Пан Тарас не переживає, що у складі є справжні зіркові футболісти. Переконаний, що з професіоналами мати справу набагато простіше, ніж з аматорами.

Шкодує лише, що турнір відбудеться не у Тернополі. Все ж приємно було б вивести свою команду на центральний стадіон міста і відчути підтримку земляків.

А сайт Про Те бажає Тарасові Гуйді і його команді успішно виступити на цьому турнірі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ