Що цікавого почула тернопільська журналістка в установі, де люди працюють за дуже велику зарплату

0
221

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на прес-конференції «Безпека і розвиток» підбив підсумки та результати  восьмої сесій Верховної Ради України VIII скликання і відповів на запитання  журналістів.

Голова Верховної Ради України  на початку виступу зробив невеликий аналіз роботи восьмої сесії, на якій  прийняли  88 законів в цілому. Загалом сесія зафіксувала  майже 200 позитивних рішень. Ці рішення стосувалися  різних сфер нашого життя.

Ключовими досягненнями минулої сесії Голова Верховної Ради назвав два закони – оборонний Закон «Про національну безпеку України», що є важливим  не тільки для реформування Збройних Сил  України, а й  визначає  головне стратегічне завданням для України на найближчий період – послідовну інтеграцію в Європейський Союз та набуття членства в НАТО.  І  Закон «Про Антикорупційний суд».

За це історичне рішення проголосувало 315 народних депутатів і цим завершилося формування цілісної антикорупційної інфраструктури. Його  вдалося прийняти з усіма поправками Венеційської комісії. Зокрема, законом, встановлено, що міжнародні експерти мають право вето для недопущення обрання недоброчесних і непрофесійних суддів. Важливою віхою став і  Закон «Про дипломатичну службу». За словами спікера ВР , він   дав фактично новий етап для роботи наших дипломатичних представництв по всьому світу. Голова парламенту  виокремив Закони про валюту, інтелектуальну власність. Свою роль зіграли і закони щодо залучення іноземних інвестицій,  про стратегічну екологічну оцінку.

Андрій Парубій  відзначив  розвиток парламентської дипломатії. Особливо  співпрацю українського парламенту з  парламентами країн  Балтії, Польщі, Молдови, Грузії. Серед інших вагомих питань Голова Верховної Ради назвав вирішення кадрових  – зокрема, обрання нового Голови НБУ, Омбудсмена, Голови Рахункової Палати та аудитора НАБУ. Багато уваги приділили реформі парламенту, у ході якої запровадили  низку новацій – тематично сформовані порядки денні, схвалено  рішення про оптимізацію, зменшення кількості комітетів Верховної Ради України.

Цей законопроект є результатом напрацювань в рамках робочої групи з питань внутрішньої реформи парламенту  та Діалогів Моне, в яких брали участь голови усіх фракцій та парламентських груп. За ініціативою спікера – серед цих комітетів повинен бути окремий парламентський комітет з питань розвідки. Депутатські фракції також досягли домовленостей щодо розподілу посад у комітетах за принципом д’Ондта, тобто , в залежності від пропорційного представництва. Йшлося і про те, що  Верховна Рада разом з Урядом України започаткували і продовжили ряд системних змін і реформ: судову, пенсійну, освітню, медичну, виборчу.

– Масштабні реформи далися не просто, були гострі дискусії. Але вдалося досягти продуктивного компромісу по кожній з них, – наголосив Андрій  Парубій. Він висловив сподівання, що кожна започаткована парламентом реформа дасть позитивний результат для громадян і буде  завершена у найближчі три роки.

Я запитала  спікера, що можна зробити, щоб на реформах не спекулювали майбутні  кандидати у президенти і в народні депутати, багато з яких, обіцяють поставити на реформах хрест і маніпулюють увагою виборців. Андрій Парубій   відповів, що прагне з парламентом цього скликання  якомога більше прийняти рішень і законів  з тим, щоб закріпити точку неповернення, зафіксувати точку розвитку. А ще він запевнив, що вірить у те, що здоровий глузд переможе, адже  уже починають працювати і медична реформа, і освітня, потужно йде децентралізація.

– Все буде добре, – запевнив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Журналістів  регіональних і столичних ЗМІ  цікавили  терміни оновлення  Центральної виборчої комісії України.

Це  наш борг, який залишився на осінню сесію. На жаль, до останнього моменту тривали консультації і не вдалося нам дійти порозуміння, хоча ми були вже за півкроку, щоб проголосувати за склад ЦВК. Я впевнений, що це буде одним із перших наших питань після продовження роботи, – відповів Голова ВР.

За  словами спікера, зараз робоча група парламенту розглядає понад 4500 поправок, які народні депутати подали до другого читання законопроекту. Парубій зазначив, що розгляд документа у сесійній залі зі всіма поправками може зайняти щонайменше тиждень.

На запитання щодо оновлення виборчого законодавства, голова Верховної Ради  спрогнозував, що вже наступної осені парламент може схвалити Виборчий кодекс, і  нагадав, що він є співавтором проекту виборчого кодексу. Вже відбулося вісім засідань робочої групи.

– Ключовий задум – відкриті виборчі списки, щоб громадяни визначали на кожному окрузі послідовність кандидатів у списку, – сказав глава парламенту. – Це революційна зміна і є вигодою передусім для громадян. За його словами, робоча група з опрацювання Виборчого кодексу має до осені завершити роботу над усіма  правками.

Як завжди, на цих прес-конференціях звучало питання про дисципліну на робочому місці народного  депутата. Раніше Голова  парламенту бідкався, що важелів впливу не має, лишень запрошує до залу, просить проголосувати. Тепер він поділився новацією – запровадженням єдиної електронної картки – ID- картки – для народного депутата, яку прагнуть реалізувати вже наступного року. Завдяки єдиній ID-картці  забезпечать  контроль доступу народного депутата до приміщень Верховної Ради, контроль за персональним голосуванням народного депутата, ця картка також буде і посвідченням для народного депутата.

На запитання журналістів  про  створення єдиної православної церкви, Андрій Парубій відповів, що це   одне з фундаментальних питань розвитку Української держави.

У цьому він вбачає основу  для того, щоб  припинити будь-які намагання Росії протиставляти українців між собою за будь-якою ознакою, в тому числі і  за релігійною. Андрій Парубій зазначив, що дискусія, яку  розпочали  у парламенті після зустрічі зі Вселенським Патріархом, набула всеукраїнського значення і  здобула підтримку у Константинополі.

– Ми очікуємо певних позитивних рішень за результатами Синоду, можливо вони будуть не визначальними, можливо вони будуть етапними. Адже процес надання Томосу, автокефалії – це процес, який має свої певні етапи, – пояснив Андрій Парубій і додав, що дуже вірить, що ми  дочекаємося створення в Україні Української православної помісної автокефальної церкви.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій  запевнив, що жодного обмеження у доступі українських журналістів до кулуарів парламенту не буде. І це — його послідовна позиція.

Представники ЗМІ  за 68 хвилин зустрічі змогли задати 22  запитання. Голова Верховної Ради України подякував і відзначив  високу  нашу обізнаність у парламентських рішеннях, якої інколи бракує навіть депутатам.

Людмила ОСТРОВСЬКА

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ