Чи буде у Тернополі нова сучасна спортивна академія у Парку Національного Відродження: дитячий спорт проти грошей та самозбагачення

1
552

У Тернополі окремі активісти блокують спорудження унікального для України дитячого спортивного центру, який може перетворити наше місто у загальноукраїнський центр з дитячого спорту. А в перспективі – і дорослого. Спробуємо дати відповідь, чому у нашому місті протидіють прагненню створити для дітей європейські умови для заняття спортом – забрати їх з вулиць та від комп’ютерів.

Соціально-спортивний центр «Вулична академія»: Що це таке?

Щоб допомогти краще зрозуміти ситуацію, варто розповісти, який амбітний проект прагнуть побудувати у Тернополі.

Соціально-спортивний центр «Вулична академія» для занять футболом і гандболом включатиме ігровий майданчик розміром 42 х 22 м зі штучним покриттям, трибуною, тренажерний майданчик, роздягальні та хостел. На базі центру планується створення спортивного інтернату. Тобто має з’явитися, дійсно, сучасний і передовий спортивний центр. Такої масштабної спортивної інвестиції Тернопіль ще не знав.

Загалом проект, за попередніми розрахунками, вартуватиме понад 15 млн грн. На базі комплексу планують проводити навчально-тренувальні збори з різних видів спорту та запрошуватимуть юних спортсменів з різних міст України. Також у планах соціально-спортивного центру проводити професійні змагання з різних видів спорту, а хостел використовувати для розміщення спортсменів з плавання, фехтування, легкої атлетики чи гімнастики.

Спортивна академія споруджується цілком законно, – документи

Які ж аргументи виносять противники спорудження спортивної академії. Перший аргумент «активістів» – що будівництво незаконне.

Що маємо насправді! Аналіз документів доводить, що будівництво законне на 100%. Наведемо декілька хронологічних фактів:

  • 23 листопада2012 року було прийняте рішення сесії міської ради Тернополя «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,6га під будівництво за адресою вул. 15 Квітня КП фірма «Тернопільбудінвестзамовник».
  • Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради №813 від 08.11.2017року погоджено КП фірма «Тернопільбудінвестзамовник» ТМР укладення тристоронньої угоди щодо будівництва соціально-спортивного центру «Вулична академія».
  • На звернення Комунального підприємства фірма «Тернопільбудінвестзамовник» управлінням містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради були надані вихідні дані – містобудівні умови та обмеження №60 від 22.11.2017р. на виготовлення робочої проектної документації на об’єкт «Будівництво соціально-спортивного центру «Вулична академія» із закладом громадського харчування» за адресою вул.15 Квітня.
  • 01.2018року замовник КП фірма «Тернопільбудінвестзамовник» ТМР звернулося у відділ ДАБК ТМР з заявою про видачу дозволу на виконання будівельних робіт на об’єкт «Будівництво соціально-спортивного центру «Вулична академія».
  • Керуючись постановою КМУ №466 (зі змінами) відділом ДАБК видано дозвіл на виконання будівельних робіт з «Будівництва соціально-спортивного центру «Вулична академія».

Проект академії передбачає додаткове озелення

Другий аргумент «активістів» – забудова (асфальтизація) парку та вирубка зелених насаджень парку Нацвідродження.

Що маємо насправді! Ділянка, де заплановано будівництво спортивної академії, відповідно до кадастрових карт, не входить до території парку Нацвідродження. Більше того, загальновідомо, що ця ділянка була заасфальтована ще в 70-роки минулого століття. Ніякої додаткової асфальтизації парку не передбачається. Цікаво, що в парку також є декілька території, які, згідно кадастрових карт не входять до меж парку, де також зводяться рекреаційні та відпочинкові комплекси. Однак, окремі активісти протестують лише проти соціальної спортивної академії.

Третій аргумент «активістів» – вирубка зелених насаджень.

Що маємо насправді! Умовою проекту створення дитячого спортивного парку є заборона на знищення зелених насаджень. Проект, навпаки, передбачає висадку додаткових зелених насаджень в парку.

Європейський досвід: спортивні бази біля паркової зони – це нормально

Обурення окремих активістів викликає ще більший подив, якщо взяти до уваги європейський досвід. Найбільші європейські стадіони та найвідоміші спортивні бази розташовані саме у парковій зоні. І вони не псують вигляд парків, а, навпаки – їх доповнюють та прикрашають.

Для прикладу, спортивна база всесвітньовідомої іспанської «Барселони» Сіутат Еспортіва Жоан Гампер, де тренуються повідні гравці і працює дитяча академія, розташована у паркові зоні на околиці Барселони. Легендарний Олімпійський стадіон у Мюнхені, де проходила Олімпіада 1972 року, теж розташований у парковій зоні біля озера. Або віденський стадіон Ернст Хаппель, де пройшов фінал Чемпіонату Європи з футболу 2008 року розташований в одному з найбільших парків Європи “Пратер”.

Таким чином, спорудження спортивних комплексів біля паркових зон – це нормальна європейська практика. Люди, які займаються спортом, мають дихати чистим повітрям.

Хто проти спорудження спортивної академії: бажання заробити

Після такого аналізу виникає закономірне питання: «хто ж противиться спорудженню спортивної академії у Тернополі»?

Такий позитивний проект для розвитку українського спорту чомусь викликав протидію з боку частини депутатів міської ради Тернополя та окремих активістів. Є серед них навіть такий, який у 2012 році «двома руками» проголосував за виділення території під створення дитячого спортивного центру. Тому, можливо, окремі активісти пікетують та протидіють будівництву не просто так. У Тернополі вже неодноразово «ловили» активістів на тому, що вони організували пікетування та акції протести за конкретну плату. Навіть вимагали хабарі від підприємців за припинення пікетування.

А тут у Тернопіль заходить дійсно серйозний інвестор, який готовий вкласти у цей спортивний проект більше 15 млн грн. Можливо, активісти думають, що інвестор, який у наш складний час може таку суму вкласти в спортивний об’єкт, повинен поділитися й ними? Не виключено, що пікетування та блокування – це так званий «економічний рекет» з боку активістів. Для прикриття своїх дій ці «активісти» навіть придумали назву своєї акції «Врятуй парк» і навіть під це почали збирати з містян гроші.

Напевно є й інші причини, чому окремі активісти виступили проти дитячого спорту у Тернополі. Можемо лише припускати. Але «економічний рекет» та бажання активістів підзаробити теж не варто виключати.

Але все рівно віримо, що, незважаючи на протидію, у Тернополі з’явиться соціально-спортивний центр «Вулична академія».

Тарас Верхолаз

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ