“Не лікую хворих на алкоголізм за гроші”, – лікар з Тернопільщини

0
928

dsc_6103Що таке корупція в медицині? Приходить слабий до лікаря і наперед в них є договір, що операція, якась допомога або лікування має коштувати приблизно стільки-то. Ще тільки почали лікування, а родичі слабого дають докторові певну суму. Це – корупція. За це треба судити.

Якщо лікар вилікував хворого і він вже виписаний, а хворий чи його родичі, громадська організація чи благодійна дали тому лікарю 100 гривень або 100 тисяч гривень – це вже не корупція. Це подяка за лікування. Таким способом запросто можна вирішити корупцію в медицині. Дев’яносто процентів хворих, які лікувалися, віддячать в мірі своїх можливостей.  Хто має мільйон, велику суму дасть. Хто не має грошей, позичить якусь сотку і все одно дасть. Так що від цього лікарі нічого не втратять, якщо використають методику Навроцького. Тільки набудуть більше, бо будуть спокійно спати.

Не лікую хворих на алкоголізм за гроші. Психотерапія несумісна з товарно-грошовими відносинами. Це буде халтура. Тоді втрачається суть раціональної психотерапії. Звісно, дивлячись, як саме лікувати. Якщо якісь екстрасенсорні впливи, то не знаю. Я таке не практикував.

Раціональну психотерапію направляю на розширення світогляду хворого, на поглиблення його самоусвідомлення, з певним емоційним забарвленням, щоб виглядало переконливо. Достукуюся до єства, щоб те, про що говорю, стало глибинним переконанням самого хворого. Щоб воно керувало ним й заставляло його думати і діяти. Співаю алкоголікам свої пісні, балакаю з ними про політику, історію, про суть життя. Посилаю їх до священика сповідатися.

Коли йтиметься про гроші, все що я говоритиму, осиплеться. При товарно-грошових відносинах вібрації психотерапевта будуть несправжніми.

Микола НАВРОЦЬКИЙ, лікар-невропатолог, бард, філософ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ