Які перспективи мають тернополянки, щоб реалізувати себе у Польщі

0
323

Згідно з даними UNDESA і EqualRights4WomenWorldwide, українські жінки найчастіше мігрують в такі країни ЄС, як Польща, Іспанія, Італія, Франція і Німеччина.

Основними причинами, що спонукають українок виїжджати за кордон, є
безробіття, низький рівень доходу, боргові зобов’язання та домашнє насильство.

Хоча в той же час, українських жінок приваблює бажання досліджувати нові країни, самореалізуватися і можливість вийти заміж за іноземця.

При цьому, згідно з даними польського Міністерства праці та соціальної політики, більшість українок мігрує до Польщі з метою знайти хорошу роботу. Деякі – прагнуть здобути освіту в польському університеті, і, безумовно, є ті, хто хоче створити сім’ю з громадянином Польщі.

Цікаво, що за даними Science in Poland, за останні роки число польсько-українських шлюбів збільшилася в 2,5 рази – від 400 до майже 1000 сімей.

«Це досить нова тенденція,» – коментує Магнус Олбі, Директор з маркетингу TransferGo. «Ще 10 років тому більшість українських мігрантів у Польщі були жінками у віці старше 40 років. В даний час ми маємо справу з досить молодою аудиторією віком від 23 до 33 років».

Згідно з останніми офіційними даними, серед українських мігрантів в Польщі спостерігається відносний гендерний баланс – майже 50/50 жінок у порівнянні з чоловіками.

«Не дивлячись на те, що ще більша частина українців в Польщі – це «сині комірці », ми спостерігаємо, що вже близько 30% українських мігрантів знаходять хороші роботи в польських компаніях або міжнародних корпораціях», – коментує Магнус Олбі. «Таким чином, час, коли більшість українок у Польщі працювало медсестрами, нянями і прибиральницями, поступово проходить. У жінок з’являється все більше можливостей для самореалізації, а значить і для більш суттєвої фінансової допомоги своїм рідним в Україні».

Нагадуємо, що за десять місяців минулого року українськими мігрантами в Польщі через онлайн сервіс TransferGo було перераховано додому понад 6,2 млн євро. Починаючи з 2018 року, сума грошових переказів в Україну становить близько 2 млн євро на місяць.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ