Як залишитися людиною у переповненій тернопільській маршрутці?

1
785

Всі знають, що в годину пік краще не сідати в транспорт – ні в приватний, ні у громадський. Та бажання потрапити швидше додому таки бере верх – і ось вже жителі та гості міста отримують насолоду. Хто в корках, хто в переповнених маршрутках.

У цій публікації я хочу порушити тему не лише поваги до сивини, але і прав та обов’язків неповнолітніх. Мова не про те, що всі школярі і молоді люди беззаперечно й поголівно повинні уступати місце особам пенсійного віку. І не про те, що ця традиція успішно вимирає, бо батьки не вчать дітей не тільки поступатися місцем, а й просто вітатися в під’їзді. Просто, на днях мене із півсонного стояння на одній нозі в час пік висмикнули докірливі слова сивочолого пана, які він повторив разів зо п’ять. «А тебе батьки не вчили, що треба старшим уступати місце?».

Вдалося розгледіти, що то було адресовано якомусь малолітньому горобцю, ну максимум- третьокласнику. Той, чи то під вагою гігантського портфеля, чи то від сорому сповз майже під крісло, щільно притиснувшись чолом до вікна. За кілька хвилин докоряти малому почала молода жінка і ще хтось позаду. Так би і їхали, мабуть, аж поки малий не вибухнув приступом сухого, довго стримуваного кашлю.

Тут я не витримала: «Пане! Як дитину не навчили батьки, то ви його хіба за вухо піднімете, але ж вирішувати такі питання і сварити в громадському місці чужу дитину не є добре! Він же малий і подивіться, яка заповнена маршрутка, а ще й кашляє! Ясно, що могли його і вдома хворого лишити, але ж як впаде тут?! А як затиснуть його з тим рюкзаком, що будете робити?!».

Тут тільки я звернула увагу, що пенсіонер був із тих рідкісних – які так і іскряться здоров’ям і силою. Високий, охайно вбраний і в міру вгодований, ну чисто з кіно! Запала тиша, а мені стало соромно, що я не «уважила» сивину… Та ту сивину не «уважили» і молоді люди, які сиділи трохи поодалік… Але зробила висновок – діти не повинні їздити в громадському транспорті самі. Проте, коли вже так стається, то відповідальними і тверезо мислячими повинні бути всі. Винятки є в кожному правилі, та як залишитися людиною в переповненій маршрутці в годину пік?!

1 коментар

  1. Вашу мать! Скільки уступати місця? Ви в курсі, що за новими законами не має права маршрутка перевозити стоячих пасажирів???? А всі, хто сідає в таку, – добровольці, і без претензій? І той, хто оплатив квиток, має право сидіти, скільки б йому не було! Чому зі стоячих така ж плата? Питання… А діти? Нам потрібно берегти майбутнє, яке жити почало у знищеній тими ж старцями країні! Берегти дітей! А ошатні дідки, хай користуються таксі, якщо такий дискомфорт. Ніколи нікому не звільню місця, хіба що тому, хто ніх не має! Якесь суспільство пільговиків. І всі їздять у час пік. Значить працюють, отож хай і платять!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ