Чому Тернопільщині загрожують епідемії деяких хвороб

0
409

Через значну кількість нещеплених дітей ймовірні спалахи епідемій, вважають педіатри Тернополя.  Більше 10 відсотків малечі  взагалі невакциновані. Чимало батьків категорично відмовляються щепити малюків: чи то через антивакцинальну пропаганду, чи через недовіру до перевізників вакцин, чи через недовіру до МОЗ України.

– Є ризик, що в будь-який момент може початися епідемія . – каже лікар-педіатр Лілія Шумада. – Дифтерія час від часу трапляється.  Епідемії кору вдалось запобігти саме через заборону відвідувати організовані колективи нещепленим дітям. Самі ці хвороби не страшні, але небезпечні  ймовірні ускладнення після них. Після кору найгірше ускладнення – це коревий енцефаліт –  запалення мозку. Дитина може стати рослинкою.

Завдяки багаторічній вакцинації люди забули про багато хвороб: про туляремію чи про натуральну віспу ми знаємо лише з книжок  завдяки щепленням. Саме тому в багатьох батьків знизилася  настороженість щодо інфекцій, яким можна запобігти, – вважає Лілія Петрівна.

– Вакцинувати треба. – продовжує лікар-педіатр. –  Щеплена дитина, якщо і захворіє, то легше перенесе хворобу. А якщо невакцинована дитина захворіє на коклюш, вона може навіть померти від зупинки дихання.

У Тернополі нарешті  в поліклініках є повністю всі необхідні вакцини для захисту малюків. Але деякі батьки, які хочуть  зробити профілактичне щеплення, не довіряють  індійському виробнику. Надто вже часто керівництво обдурювало українців раніше.

– Деякі батьки, не сподіваючись на державу,  купують  вакцину самі. – продовжує лілія Петрівна. – Комбінована проти кількох хвороб коштує понад 900 гривень.

На Тернопільщині сьогодні також катастрофічна ситуація із захворюваннями на туберкульоз і наш тубдиспансер працює на повну. Лілія Шумада каже,  що  можна щепити тільки здорових дітей. А запобігти хворобам нашим дітям допомогти можуть лише самі батьки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ