Як відзначатимуть зимові свята тернопільські заробітчани і мігранти за кордоном

0
140

Зимові свята стартували. Попереду багато вихідних, подарунків і, звичайно ж, грошових витрат.

Згідно з результатами дослідження соціологічної групи «Рейтинг» за 2016 рік, для більшості українців Новий Рік та Різдво є найулюбленішими зимовими святами. При цьому 43% віддають перевагу святкуванню Нового Року, а 42% – Різдва. Ще 5% українців любить відзначати День Святого Миколая і тільки 3% – Старий Новий Рік. На переваги українців впливає місце їх знаходження. Так, наприклад, в Центральній, Східній і Південній Україні більш активно святкують Новий Рік, а на Західній – Різдво.

Зимові свята люблять відзначати і в Польщі, де на сьогоднішній день проживає більше 1,2 млн. наших співвітчизників. Багато польських компаній навіть закриваються на різдвяні канікули. Хоча навряд чи ці додаткові вихідні релевантні для більшості українських мігрантів, адже згідно з даними польського Центробанку, практично 50% українців в Польщі працює на тимчасових або сезонних роботах, які, на жаль, не передбачають ‘long holiday season’.

Якщо говорити про походження українських мігрантів в Польщі, то за даними NBP, починаючи з 2014 року 71,6% – це вихідці з Центру, Заходу і Півночі України, а 28,4% – представляють Схід і Південь нашої країни.

«Без сумніву Новий Рік та Різдво для українських мігрантів в Польщі мають особливе значення. Адже саме напередодні цих двох свят кількість грошових переказів в Україну в порівнянні з іншими місяцями року збільшується більш, ніж на 20%», – відзначає Магнус Олбі, Директор з маркетингу TransferGo. «Після зимових свят цей бум закінчується, і перекази здійснюються в досить спокійному, розміреному, темпі».

Варто відзначити, що згідно з даними E-International Relations, передбачувана сума доходу українських нерезидентів в Польщі за останній рік склала 2,1 млрд. доларів США (8,4 млрд. злотих). При цьому, за даними TransferGo, українські мігранти в Польщі регулярно пересилають додому більше 60% своєї місячної зарплати. Цікавим є той факт, що згідно зі статистикою Міжнародної організації міграції, сім’ї українських мігрантів близько 40% коштів, отриманих з Польщі, зберігають в заощадженнях.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ