Дещо несподівані поради тернополянина майбутнім заробітчанам

0
1873

Скоро. Бум черговості з невиспаністю, боязню втратити, трепет переживання, нові сподівні зазіхання. Реверс до радянських, затоварних простоювань. Якщо внести зрозумілість, аби не збивати вас з пантелику, то тематика про черги під «альфа банками», «кредо банками». Тими, що оплачують свій пошук за щастям. Безвіз. Вніс свій бенефіс на ринок праці, так звані документальні помагайчики сильно постраждали від цього міжнародного пакту, відкритості кордонів. Вже багацько конторок позачиняли свої дверцята назавжди, іншим доводиться переформатовуватися, щоб втриматись на плаву.

Обрізалось так би мовити.

Хочу трішки донести заробітчанам первачкам. Можливо і бувалі щось почерпнуть. Ті, хто вагаються із рішенням покинути домівку. Ваші перші кроки мають розпочатись із вивчення мови, курсів, якщо ні, то хоч із розмовником попрацюйте. Проглядіть трішки телебачення, радіо, youtube тієї країни, котру збираєтесь підкорювати.

Готуйтесь, бо там хіхоньки-хахоньки не проходять, гірким сльозам не вірять. Передивіться відеоблоги за тематикою заробітків. Це дозволить пройнятись атмосферою сповна, випливуть цікаві та захопливі нюанси. Розпитуйт, своїх знайомих, друзів, рідних, як склались їхні коштоздобувні доленьки, бо ваш випадок унікальний – як буде з вами, поки що невідомо.

Обов’язково зверніться в стоматологію, аби вилікувати зуби, чи впевніться, що все гаразд, що вашій усмішці ніщо не загрожує, а це слід робити тому, що зміна води та їжі, клімату, роботи обов’язково вплине на зуби. Щоб не бути, як люди із села на Закарпатті, де дітлахи до сьомого класу вже із вставними зубами через надмірність фосфору у воді.

Накопичуйте контакти із товаришами, рідними – номери телефонів, skype, котрий вже здає позиції, viber/votsape, у соцмережах. Не полінуйтесь виписати свої номери у нотатник, бо гаджет може банально вас підвести, зламавшись, чи загубите, чи поцуплять. Найкраще, щоб у вас був смартфон, котрий є багатофункціональним. Wifi/3G/4G згодом багацько заощадять на спілкуванні із близькими. Я б радив мати телефон про запас, необов’язково сучасний гаджет, просто надійний, із записаними найважливішими даними.

Звісно виручить планшет, ноутбук, але із ними як і радості, так і мудохань значно більше – вимагають більше певності у пильнуванні свого. Радощі – цигарки та алкоголь, мають характер недоступності, від котрих слід відмовитись, але це вже індивідуальний стосунок. Вам пощастить, якщо роботодавці вас забезпечать харчуванням. Коли ні, то мусите вміти куховарити, щоб достатньо харчуватись і давати раду брудному посуду. Мисліть виважено та тверезо.

Отже, фільтруйте локшину захмарних, золотих гір, котрі обіцяють. Не формуйте собі утопій про ідеальну роботу, бо у більшості все не відповідає дійсності. Так би мовити “работорговці” підрозказати вміють, особливим даром відзначаються водії спритних бусиків, яким віриш, бо вони щось тай бачили, так гарно парять про роботу, що аж бачиш, як купаєшся у грошиськах, але їхній тон та поведінка змінюється із перетином кордону.

Ще важливо – з ким ви збираєтесь на заробітки, друзі чи родичі, компанія вітається на святах, але робітничо-кухонна рутина показує ху із ху, чи втримаєте зароблене до факту закінчення робітничого такту. Коли ж мчите одиночкою, то буде важко. Сподівання лишень на себе. Перші трудові відвідини чужини мають мати розвідницький характер, навіть просто небагато, але станьте достойною частиною того незвіданого світу, про котрий мріяли, котрий несе свої радості та небезпеки, певні особливості, закони.

На перших порах мусить бути кеш чи рахуночок на картці, аби прожити до першої зарплати. Забезпечте себе улюбленим спортом, який дуже хороше розвіює та стимулює. Головний принцип, що усіх грошей не заробиш, є вірним. Тому мусить бути вихідний, відсипайтесь та гуляйте, розвідуйте незвідане. Головне, чолов’яги, відмовтесь від цих маленьких сумочок через плече, вони зручні як для вас, так і для крадіїв, бо наших так видно здалеку, такий собі міжнародний ідентифікатор українця. Вірним хранителем вашого сокровенного може бути сумка-бананка, захована під одежею на животі, але пильність втрачати непотрібно ніколи.

Стосовно підходу до роботи, то будьте з бажанням вникнути у суть праці, її усю аспектність. Кмітливі, активні, рухливі напочатку, але енергозберігальні згодом, вмійте з розумом прошарнутись, бо здоров’ячка не відкупить ніхто.

При закупах ніколи не ідіть голодні, бо поведесь на маркетологічні наживки і витратите зайві кошти. Найкращий помічник – це список потрібних покупок, добре проглядайте стелажі, аби товар відповідав ціннику, вчіться у бувалих, слідкуйте за покупцями, якщо не знаєте, як купити у безготівкових відділах. Якщо ви в місті чи містечку із кількома маркетами, то не закупляйтесь лиш в одному, вивчіть їх усі, який чим славиться. Цей принцип допоможе заощадити. Інколи тіште себе, дозволяйте собі щось хороше та бажане, чи подарунки для близьких, бо режим тотальної економії грозить зривами — начхати, що купляти. Дбайте про себе, вдягайтесь відповідно до погоди – кошторисний жаль відбивається на аптечному чеку.

А ще можливо стикнетесь із нашими, котрі досягли робітничих висот, чужина вивільняє їхні комплекси на волю і вони починають мстити невинним землякам. Ось таке ось.

Коли бачите, що робота вас вбиває, не бійтесь поміняти, бо терпіти – теж не вихід. Будьте відкритими, дружіть із місцевими – не все так буває печально. Навчитесь мови, назбираєте контактів, знайдете друзів, аби бути в середовищі, котре є гарантом вивчення мови.

Успіхів! Нехай допомагає вам Бог!

Desperado Fenix

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ