Біля тернопільського магазину є смітник, яким заборонили користуватися

1
3573

Працівники тернопільського продуктового магазину, що на вулиці Лозовецькій, роблять фото не лише злодіїв, які у них крадуть товар, а й перехожих, котрі можуть викинути якийсь пакетик до їх смітника. Потім тих перехожих уже виловлює прибиральниця. Вона вичікує нагоди, коли хто зайде до магазину і перепиняє зненацька, тримаючи в руках фото покупця, зроблене з відеоспостереження. Спершу грізно перепитує, чи то справді та чи інша особа.

Шокований покупець, не розуміючи, що діється, подумки запитуватиме себе: чому ця невідома жінка тримає його фото, звідки вона його взяла і чи, не дай боже, він ненароком чогось не прихопив з магазину зайвого, не заплативши, а раптом – і його в злодії записали?..  Потім та жінка зверхньо пояснить, що у них не можна викидати сміття. Розгублений покупець перепитуватиме, яке сміття, далі не розуміючи, про що йдеться. Але прибиральниця, пані старших літ – впевнена у своїй правоті, повна сил, рішучості і бажання провчити будь-кого і за будь-яку ціну.

Потім пані Галина вже далі наказовим тоном розкаже покупцю, що він колись викинув пакетик зі сміттям у смітник, що біля їх магазину, а це – заборонено, бо через дорогу за кілька метрів є великий сміттєвий бак. У їх смітник можна викидати лише папірці і обгортки від морозива. Покупець, зазвичай, вибачиться, спробує пояснити, що не знав цього, що може поспішав, може щось трапилося у нього тощо і спитає: «А чому тут не написано, що не можна нічого іншого викидати, окрім папірців і обгорток від морозива?». Пані прибиральниця спалахне гнівом і крикне: «Ми не будемо нічого писати, тут не треба писати, бо люди самі повинні все знати!»… І зникне за якимись дверима.

А пригнічений покупець вже й забуде, що хотів придбати у цьому магазині. Потім спробує дізнатися контакти власника чи адміністратора магазину, щоб сказати, що негоже отак працівникам магазину псувати настрій людям, що вони втрачають покупців, що все, насправді, можна сказати по-різному, що зауваження теж може бути у культурній формі… Одна продавщиця скаже, що власник нині перебуває у Польщі, а адміністратор кудись вийшов і не знати, коли повернеться. Інша продавчиня, котра сидітиме на касі, відрубає, що в її обов’язки не входить давати контакти власника чи адміністратора і звертайтеся до них, як собі хочете.

Тільки прибиральниця, яка заправляє всім і вся, підійде і рішуче скаже: «Хочете керівництво?! Буде вам керівництво! І вони вам скажуть, що не можна у нас викидати сміття!» Проведе до кабінету адміністратора. Адміністратор вислухає клієнта. Спокійним тоном пояснить, що ця прибиральниця вже замучилася, бо люди із сусідніх будинків викидають у їх смітник важкі пакети і саме цей покупець, хоч і викинув невеличкий пакетик, просто потрапив під гарячу руку. Попросить вибачення, але теж переконаний, що біля смітника нічого підписувати не треба, бо люди повинні самі усе знати.

З якимсь полегшенням від заспокійливого тону адміністратора покупець вийде з магазину, обіцяючи собі, що більше ніколи сюди не зайде. Ще думатиме – чому цим людям легше виясняти стосунки, вихлюпуючи своє невдоволення на когось, ніж написати пару слів на папері…  А прибиральниця буде мити вікна вхідних дверей і не приховуватиме перед покупцем, який уже виходитиме з магазину, що її розпирає відчуття правоти. Із переможним виглядом і керівним тоном читатиме іще вслід нотації, що завдяки їй він більше ніколи не викидатиме нічого у смітник не лише біля їх магазину, а й біля усіх магазинів у місті. І що вона все одно лишається при своїй думці.

1 коментар

  1. Такі статті дають легко зрозуміти, що журналістика в Тернополі розвивається…
    Бо треба як так кажуть писати про все що бачиш! Сміття коло магазину і справді викидати було не потрібно, якщо так буде робити кожен файне місто Тернопіль перетвориться на невідомо що. Звинуватити когось в чомусь завжди легко! І так в даній ситуації кожен буде при своїй думці! Бо ходити в магазин Джерело чи нє, особиста справа, тому що в магазині низькі ціни і відмінна якість! Всюди крадуть, а так як стараються боротися із крадіями там, хороший приклад для будь кого!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ